Kategórie

saec-new.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Nové BMW rady 7

Začiatkom apríla predstavila mníchovská automobilka BMW najaktuálnejšiu verziu svojej vlajkovej lode z rady 7, s označením G70. Ide už o siedmu generáciu tohto výkonného sedanu, ktorý vždy priniesol to najlepšie čo táto značka ponúka. Pre rok 2023 sľubuje nový model, silnejšie hnacie ústrojenstvo, zábavné nové technológie a novšiu luxusnejšiu kabínu. Zaujímavou novinkou je aj to, že nový model sa bude najprv predávať v elektrickej verzii s označením i7. Verzia so spaľovacím motorom sa na európskom trhu očakáva na jar v roku 2023. Cena pravdepodobne začne tesne nad 95 000 USD (približne 90 500 EUR).

Prémiový design

Design tejto novej bomby bol odhalený v upútavke ešte pred premiérou. BMW pokračuje vo svojom trende s veľkou mriežkou chladiča aj pri tomto modely. Predné svetlá boli premiestnené do tmavého výklenku nárazníka a kryštálové svetlomety využívajú kryštály Swarovski podsvietené 14 LED diódami ako bočné označovače a denné svetlá. Boli pridané rôzne vonkajšie prvky, ktoré dotvárajú luxusnejší a prémiovejší vzhľad, aký ma správna vlajková loď mať. 

 

bmw-7-.jpg

new-bmw-7-.jpg

 

Nový luxusnejší interiér

Interiér prechádzajúcich generácií modelu 7 sa výrazne nelíšil od interiéru nižších rád. Väčšinou boli odlišné povrchové úpravy tlačidiel, no iné rozdiely by ste hľadali zbytočne. Nová kabína ponúka rôzne farebné a materiálové možnosti, vrátane dvojfarebnej kombinácie kože Merino a kašmírovej vlny. Samotné vnútro kombinuje sklo, drevo, spomínanú luxusnú kožu a nehrdzavejúcu oceľ.

 

Novinka predvádza v interiéri prvky ambientného osvetlenia. Palubná doska, ktorá dostala názov Interaction Bar, je podsvietená po celej svojej šírke. Tlačidlá na jednoduché ovládanie klimatizácie sa nachádzajú pod zakrivenou dotykovou obrazovkou, zatiaľ čo tlačidlá na otváranie a zatváranie dverí sú na vzdialených vonkajších okrajoch. Áno, tušíte správne, dvere v tomto modely sa dokážu automaticky otvoriť ale aj zavrieť (podobne ako to má Rolls Royce). 

 

Lepší užívateľský zážitok vytvárajú režimy My Modes a ôsma generácia systému iDrive. My Modes slúži vodičovi na prispôsobenie jazdných vlastností auta a na vytvorenie atmosféry podľa jeho požiadaviek. Zmenou prešla aj panoramatická sklenená strecha Sky Lounge, na ktorej sa dá nastavovať LED osvetlenie. 

 

Dôležitý je aj zážitok cestujúcich na zadných sedadlách, preto sa BMW rozhodlo upgradovať aj zadnú časť interiéru. Nechýbajú vankúšové opierky, polohovateľné sedadlá a bezdrôtová nabíjacia podložka. Najväčšou novinkou je výklopný širokouhlý monitor BMW Theatre Screen s uhlopriečkou 31,3″ a s 8K rozlíšením. Vytvára pocit malej súkromnej kinosály, kde si viete na sledovanie vybrať svoj obľúbený program a užiť si jazdu. Premenou prešli aj madlá dverí, kde sa nachádzajú malé 5,5″ dotykové obrazovky. Na nich si môžu cestujúci individuálne nastavovať kúrenie, ventiláciu, vlastnú klimatickú zónu, okolité osvetlenie, audiosystém a pod. 

 

Pre všetkých audio nadšencov si pripravilo BMW 18 alebo 36 reproduktorový systém priestorového zvuku s reproduktormi od Bowers & Wilkins, ktoré sú integrované do opierok hlavy a do stropu. Nová 7 má vo vnútri viac priestoru, pretože je dlhšia a širšia ako jej predchodca. Sľúbené bolo aj zväčšenie priestoru nad hlavou. 

bmw-7.jpg

bmw.jpg

A čo nájdeme pod kapotou?

V Európe zatiaľ bude v ponuke elektrická verzia i7 xDrive60, ktorá bude poháňaná dvoma elektromotormi. Celkový výkon by mal tento model dosahovať 536 koní s dojazdom 590-625 km. Na vybraných trhoch budú od spustenia predaja v ponuke dva modely so spaľovacím motorom a 48V mild-hybrid systémom na zníženie spotreby paliva. Najvyšším modelom bude 760i xDrive so 4,4 litrovým motorom V8 a s výkonom 536 koní. Odhadovaný čas na dosiahnutie 100km rýchlosti je 4,2 sekundy. Slabším modelom v ponuke bude 740i xDrive, ktorý bude poháňaný 3 litrovým šesťvalcovým motorom s výkonom 375 koní. Odhadovaný čas z 0 na 100 km je 5 sekúnd. Obe benzínové varianty budú mať k dispozícii osem stupňovú automatickú prevodovku. Na európskom trhu by sa mali objaviť niekedy na jar 2023.

 

Nový model BMW 7 tak môžeme začať porovnávať so svojimi konkurentmi, ktorými sú Audi A8, Lexus LS a Mercedes-Benz triedy S. Čo vravíte na túto novinku vy? Páči sa vám alebo u vás prevláda sklamanie? Za nás je to úplná bomba!

 

 

 

 

 

2023_BMW_7_Series.jpg
 

saec-new.png

Ferrari-70-Anniversary-Maranello-17-1.jpg

75 rokov vzpínajúceho sa žrebca Ferrari

Zažili ste už takúto situáciu? Keď vašu prechádzku po meste za bežného denného ruchu vyruší nádherný zvuk silného motora? V tom momente máte oči a uši na stopkách, a zisťujete odkiaľ ide ten hluk a čo sa blíži. Obzriete sa, a po takmer prázdnej ceste vidíte prichádzať luxusné auto červenej farby...

2023_BMW_7_Series.jpg
Nové BMW rady 7

Začiatkom apríla predstavila mníchovská automobilka BMW najaktuálnejšiu...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.