Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

BMW značka: vznik, história, TOP modely a aktuálna ponuka

Zrod značky BMW, ktorá sa v súčasnosti pýši titulom jedného z vedúcich hráčov na poli automobilového priemyslu, siaha až do roku 1916. Počiatky tohto giganta v oblasti výroby sú v nemeckom Mníchove. Bavarian Motoren Werke, známe skôr pod skratkou BMW, má za sebou viac ako storočie vývoja, počas ktorého prešlo rôznymi fázami.

Založenie BWM, jej vznik, história a aj motorky

Spoločnosť BMW, ako sme už na úvod spomínali, bola založená v roku 1916. Pôvodne sa táto značka zameriavala na výrobu leteckých motorov, čo sa odráža aj v jej logu, ktoré symbolizuje bielu vrtuľu v pohybe proti jasne modrému nebu.

V 20. rokoch 20. storočia BMW rozšírilo svoje portfólio o výrobu motocyklov, pričom prvý model, R32, bol predstavený v roku 1923. Bol pionierskym dielom a to jeho boxer motorom ako aj dizajnom, čo definovalo budúcu generáciu motoriek BMW. R32 bol kľúčovým momentom, ktorý BMW ustanovil ako vážneho hráča v celom priemysle.

Počas 30. rokov značka BMW rozšírila svoje aktivity aj do automobilového priemyslu. Prvé zahŕňali modely ako 3/15 DA-3 Wartburg, ktorý bol prvým automobilom značky s kolesami poháňanými na zadnej osi. Táto éra bola pre BMW značkou rastu a inovácií.

Povojnové obdobie bolo pre BMW plné výziev, keďže musela čeliť finančným ťažkostiam. Práve vtedy vstúpilo do éry automobilových športov a luxusných vozidiel.

Dnes je značka BMW známa svojou širokou škálou produktov vrátane luxusných osobných automobilov, športových vozidiel aj motocyklov. Značka si zachovala reputáciu inovácie a kvality a to aj vďaka svojim motocyklom, ktoré pokračujú v tradícii založenej modelom R32. BMW sa stalo synonymom pre vysoký výkon, kvalitu a luxus.

Aké boli TOP historické modely? Prvý Dixi a potom ďalšie

História značky BMW je plná ikonických modelov, ktoré definovali celý trh automobilov. Jej začiatky sa datujú do roku 1928, kedy BMW uviedlo na trh svoj úplne prvý model Dixi. Tento model bol licenčnou verziou britského auta Austin 7 a stal sa hitom vďaka svojej dostupnosti a kvalite, čím položil základy pre budúce úspechy značky.

Po druhej svetovej vojne, keď bola potreba obnovy a inovácie väčšia, ako kedykoľvek predtým, BMW predstavilo niekoľko modelov, ktoré by sa stali historickými ikonami. Jedným z prvých bol BMW 501, známy aj ako "Barokový anjel".

Ďalším významným modelom bol BMW 507 z roku 1956, ktorý bol športovým roadsterom s výkonným motorom V8 a prilákal tých, čo túžili po adrenalínovej jazde.

V 60. rokoch predstavila značka BMW model 2002, ktorý bol považovaný za priekopníka v segmente kompaktných športových sedanov. Jeho výkon a športová dynamika ho učinili obľúbeným medzi bežnými zákazníkmi, ale aj v automobilovom športe.

Nakoniec, medzi najdôležitejšie povojnové modely patrí BMW M1 predstavené v roku 1978. Tento model bol prvým skutočným supersportom z dielne BMW a bol vyvinutý v spolupráci s Lamborghini. M1 sa vyznačoval stredovo umiestneným motorom a vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami, ktoré ho zaradili medzi legendy automobilového sveta.

Dnešná ponuka? Od BMW 1, cez 5 a 7 až po X6 a Z4

Značka BMW je dnes známa svojou širokou ponukou modelov, ktorá spĺňa rôzne potreby a želania zákazníkov. Tá zahŕňa všetko od kompaktných sedanov po luxusné limuzíny a športové vozidlá, čo odzrkadľuje neustále inovácie tejto značky. BMW radu 1 je vstupným modelom, ideálnym pre tých, ktorí hľadajú praktický a mestský automobil.

BMW radu 5 je známe svojou eleganciou a inovatívnymi technológiami. Tento model je často vnímaný ako zlatý štandard pre výkonné a luxusné sedany. V tomto ohľade je vrcholom model BMW radu 7, ktorý spája eleganciu a najnovšie technológie a inovácie.

V kategórii SUV má BMW impozantné zastúpenie modelom BMW X6, ktorý kombinuje robustný vzhľad a výkon SUV s eleganciou a štýlom kupé. X6 je známy svojim výrazným dizajnom a silnými motorovými variantmi, čo ho robí obľúbeným medzi tými, ktorí hľadajú vozidlo s charakterom SUV, no zároveň so športovým dizajnom a luxusom.

Na poli čisto športových vozidiel dominuje BMW Z4, roadster známy svojím dizajnom a vysokým výkonom. Je skvelý pre vzrušujúce zážitky v meste aj na výletoch.

Široká paleta modelov dokazuje, že značka neustále posúva hranice v dizajne, technológii a výkonnosti. Nezaostáva však ani v ekologických technológiách, napríklad známym modelom i3, ktorý sa hodí do mesta, kde vynikne jeho elektrický pohon.

Porovnanie plusov a mínusov áut značky BMW na záver

Značka BMW je ikona v automobilovom priemysle, ktorá sa vyznačuje výrazným dizajnom, inováciami a špičkovým inžinierstvom. Autá tejto značky sú známe svojím dynamickým výkonom a vlastnosťami, ktoré sú často označované za referenčný štandard v kategórii luxusných vozidiel. BMW si zakladá aj na precíznosti a spracovaní.

Rovnako dôležitá je pre značku aj implementácia technológií. Automobily sú vybavené najmodernejšími asistenčnými systémami, sofistikovanými infotainment systémami a nezabúda sa ani na inovácie v oblasti elektrickej mobility cez model i3.

Vysoký štandard BMW však ide ruka v ruke aj s niekoľkými nevýhodami, hlavne v oblasti nákladov na údržbu a opravy. Vlastnenie vozidla BMW je finančne viac náročné, najmä po uplynutí záručnej doby. Náhradné diely a servisné práce sú často drahšie v porovnaní s menej prémiovými značkami, čo môže predstavovať vyššiu finančnú záťaž.

Okrem toho, aj keď sú všetky vozidlá značky BMW navrhnuté pre dlhodobú výdrž, niektoré komponenty si vyžadujú väčšiu údržbu, čo nie je práve najlacnejšie.

Napriek týmto výzvam si BMW udržiava svoj status na trhu vďaka vysokej spoľahlivosti, inovatívnym riešeniam a schopnosti poskytnúť majiteľom jedinečný jazdný zážitok. Ak hľadáte „prémiového Nemca“, potom je BMW určite dobrá voľba.

bmw-znacka.jpg
 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

hyundai-znacka.jpg

Hyundai značka: vznik, história, modely a plusy a mínusy

Poznáte autá Hyundai? Táto značka z Južnej Kórey si počas svojej viac ako 50 ročnej existencie vybudovala povesť jedného z globálnych lídrov v automobilovom priemysle. Málokto vie, že jej názov znamená „moderné časy“. Áno, inovácie a napredovanie boli to, čo túto značku vždy charakterizovalo....

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS