Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Audi značka: ako vznikla, prvé modely, história a súčasnosť

História tejto značky sa začína v roku 1909 s vizionárom Augustom Horchom. Dnes je synonymom odvahy ponúkať športové, luxusné a inovatívne autá, ktoré sa neboja neustáleho posúvania limitov. Značka Audi má viac ako 100 rokov histórie od prvých úspešných modelov typu A po dnešné moderné vozidlá zastupujúce špičku.

Vznik Audi, založenie, história a známe logo „štyri kruhy“

Značka Audi vznikla v roku 1909, keď August Horch založil novú firmu po tom, čo musel opustiť svoju predchádzajúcu Horch. Pre právne dôvody súvisiace s používaním jeho priezviska sa nová firma nazvala Audi, čo v latinčine znamená "počúvať".

Prvé roky Audi boli zamerané na vývoj a výrobu automobilov, ktoré sa odlišovali technickou inováciou a vysokou kvalitou. Už prvý model, Audi Typ A, predstavený v roku 1910, bol priekopníkom v dizajne a technológii v tom čase. Audi tak začalo výrobu modelov, ktoré zdôrazňovali výkonnosť a spoľahlivosť, čo si získalo uznanie a rešpekt.

Ďalším miľníkom bol rok 1932. Vtedy sa Audi spojilo s tromi ďalšími nemeckými automobilovými výrobcami, DKW, Horch a Wanderer. To viedlo k vzniku Auto Union AG, z čoho pochádza logo „štyri kruhy“, ktoré symbolizuje tieto štyri značky.

V nasledujúcich desaťročiach značka Audi pokračovala v inováciách, predstavila mnohé automobilové technologické novinky a priniesla viac významných modelov.

V súčasnosti je značka známa výrobou kvalitných a technologicky zaujímavých áut, ktoré spájajú luxus, športový charakter a inovácie. Čoraz viac sa pritom Audi zameriava aj na segment ekologických vozidiel, najmä ak ide o elektrický pohon. V každom prípade platí, že ak si vyberiete auto Audi, kupujete si prémiové a unikátne vozidlo.

Prvé historické modely? 80, 90, 100, F103 a Coupé

Ak ide o najzaujímavejšie modely v histórii Audi, patria sem typy 80, 90, 100, F103 a Coupé. Medzi prvými bol model F103, ktorý patril k prvým automobilom vyrobeným po 2. svetovej vojne v 60. rokoch 20. storočia. Model predstavoval novú éru pre Audi s moderným dizajnom a na tú dobu pokročilými technológiami, vrátane motorizácie.

Audi 80, uvedené na trh v roku 1972, bolo pre značku zásadné kvôli tomu, že definovalo nový segment strednej triedy s predným pohonom. Bol veľmi úspešný a prispel k medzinárodnému uznaniu značky, pričom neskôr sa vyvinul aj do športovejších verzií.

Audi 90, predstavené v 80. rokoch, bola luxusnejšia a výkonnejšia verzia modelu 80. Išlo o vozidlo určené pre náročnejších zákazníkov a s väčším výkonom.

Prvé Audi 100 bolo uvedené v roku 1968 a bolo zamerané na vyššiu triedu. Ponúkalo viac luxusu, na tú dobu revolučný dizajn a veľmi zaujímavý výkon. Neskôr sa model inovoval, prešiel niekoľkými faceliftami a predstavoval vlajkovú loď.

Audi Coupé, ktoré bolo založené na platforme modelu 80, zas bolo historickým zástupcom spojenia štýlu a športu v jednom aute. Kupé bolo obľúbené medzi mladšími kupujúcimi a milovníkmi adrenalínu, ktorí hľadali niečo viac než len základnú dopravu. Neskôr na tieto historické modely nadviazali novšie verzie s novými označeniami.

Dnešné TOP modely? Od A1, cez A6 až po TT, R8 a Q7

Súčasná ponuka modelov Audi je široká a zahŕňa vozidlá od kompaktných mestských áut až po luxusné športové modely a SUV. To z nej robí značku, ktorá ponúka niečo pre každého motoristu. Na jednom kraji spektra sa nachádza Audi A1, ktoré je ideálnym mestským autom a ponúka spojenie štýlu, úspornosti a šikovnosti pri jazde.

Predstaviteľom vyššej strednej triedy, ktorý vyniká luxusom, pokročilými technológiami a dynamickým výkonom je Audi A6. Táto limuzína aj kombi sú obľúbené medzi firemnými manažérmi a ľuďmi, ktorí očakávajú vysoký komfort a bezpečnosť.

V kategórii športových vozidiel vyniká Audi TT, ktoré je známe svojim ikonickým dizajnom a výkonnými motormi. Kým Audi TT je však najmä o štýle, pre milovníkov vysokého výkonu a špičkového dizajnu ponúka Audi model R8. Ten je vrcholom v ponuke športových áut značky a je určený pre toho, kto chce maximálny zážitok z jazdy.

V segmente SUV dominuje Audi Q7, ktoré je známe luxusom a priestorom. Je ideálne pre rodiny a tých, ktorí potrebujú zvládnuť aj náročnejší terén.

Ak ide o elektromobily, značka má aj v tomto segmente pomerne veľký výber. V zásade sa všetky takéto autá označujú ako e-tron, či už ide o športové GT alebo SUV modely Q4, Q6 a Q8. Značka je silná aj v ponuke hybridov a to v označení TFSI e.

Záverečné zhrnutie výhod a nevýhod áut značky Audi

Audi je značka, ktorá si získala uznanie na globálnom trhu vďaka svojmu zameraniu na kvalitu, luxus a technologické inovácie. Avšak, ako každá značka, aj Audi má svoje výhody a nevýhody, ktoré môžu ovplyvniť rozhodnutie zákazníkov pri kúpe. K najväčším plusom značky Audi určite patria dizajn v spojení aj s inováciami.

Značka je známa výrobou príťažlivých vozidiel, ktoré sú technologicky pokročilé a poskytujú vynikajúcu jazdnú dynamiku. Vozidlá Audi sú často vybavené najnovšími bezpečnostnými a asistenčnými systémami, čo zvyšuje bezpečnosť a pohodlie jazdy.

Audi tiež ponúka široké spektrum modelov, od kompaktných vozidiel ako A1, cez luxusné sedany ako A8 až po výkonné športové modely ako R8. Ak ide o možné mínusy, niektoré vozidlá Audi môžu byť pomerne drahé nielen pri kúpe, ale aj ak ide o náklady na údržbu či opravu. To však už akoby patrí k prémiovým nemeckým značkám.

Komplexnosť technológií používaných v autách Audi môže tiež viesť k drahším a zložitejším opravám, najmä mimo záručného obdobia, s čím treba počítať.

Audi však ponúka kombináciu luxusu, technológie a výkonu, ktorá môže oslovovať široké spektrum motoristov. Výhody značky prevážia aj nad spomínané mínusy a dnes kedysi konzervatívny výrobca prináša inovácie a kvalitu v každom detaily.

audi-znacka.jpg
 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

hyundai-znacka.jpg

Hyundai značka: vznik, história, modely a plusy a mínusy

Poznáte autá Hyundai? Táto značka z Južnej Kórey si počas svojej viac ako 50 ročnej existencie vybudovala povesť jedného z globálnych lídrov v automobilovom priemysle. Málokto vie, že jej názov znamená „moderné časy“. Áno, inovácie a napredovanie boli to, čo túto značku vždy charakterizovalo....

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS