Pripravte sa s nami na sezónu. Sme tu pre vás a preto neváhajte s objednávkou :)

Kategórie

shoproku2022-200x200.png

ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

ikonky-kvalita-finalista-auto-moto-61ceca37.png

saec-new.png

Využívate tekuté stierače? My Vám dáme dôvod prečo by ste mali!

Tekuté stierače, nazývané tiež nanostierače, nie sú medzi motoristami žiadnou novinkou. Niektorí už nad ich používaním premýšľali, iný ich už používajú, no nájdu sa aj takí čo im nedôverujú alebo ich nepoznajú. Od ich vzniku ubehlo už niekoľko rokov a tekuté stierače zaznamenali významné technologické zmeny. V priebehu času sa stali šetrnejšími, účinnejšími a úspornejšími voči zmesiam do ostrekovačov. Zároveň dokázateľne prispievajú k bezpečnosti na cestách či k dlhšej životnosti stieračov. Aké sú ďalšie benefity ich používania? Ktoré tekuté stierače odporúčame? Dozviete sa v dnešnom blogu.

Ako fungujú tekuté stierače?

 

Tekuté stierače sú šikovným pomocníkom. Podobne ako vosk chráni lak a karosériu auta, tak tekuté stierače chránia čelné sklo pred vodou a špinou. Špeciálna tekutina vytvára hydrofóbny povlak, ktorý ma vďaka nanotechnológii odpudivý efekt. Znamená to, že dažďové kvapky a snehové vločky, ktoré sa po dopade na sklo roztopia, pôsobením tekutých stieračov a vetra v podobe vody putujú do strán a zanechávajú sklo úplne čisté. Vietor je pri ich funkčnosti veľmi dôležitý, preto tekuté stierače najlepšie fungujú pri rýchlosti nad 60 km/h. 

 

Po aplikácii doba funkčnosti tekutých stieračov predovšetkým závisí od kvality produktu, ktorý si vyberiete. Od lacnejších prípravkov neočakávajte príliš veľkú efektivitu. Zároveň je dôležitá potrebná starostlivosť pri aplikácii tekutých stieračov, aby ste pri ich používaní boli čo najspokojnejší. 

 

Benefity tekutých stieračov

 

Vonku sa začína pomaly otepľovať, no aj tak sú naše autá vystavované miernym nočným mrazom. Tekuté stierače si s nimi dokážu ľahko poradiť. Odpadá tým otravný ranný rituál škrabania čelného skla od jemnej námrazy. Počas dňa sú autá vystavované rôznym druhom nečistôt. Vďaka tekutým stieračom si ľahšie poradíte pri odstraňovaní vtáčieho trusu, hmyzu, mastnoty či prachu. 

 

Aplikácia tekutých stieračov

 

Samotná aplikácia tekutých stieračov závisí od prípravku, po ktorom siahnete. Pri niektorých prípravkoch sa stretne s dvoma rôznymi fľaštičkami, kedy je potrebné dodržiavať priložený návod. Iné sa zase jednoducho a rýchlo aplikujú. Dôsledná aplikácia kvalitnejšieho produktu však prináša vyššiu efektivitu prípravku. 

 

1.     V prvom kroku je potrebné zaistiť, aby auto počas prípravy, aplikácie a niekoľko hodín po nej nebolo vystavované pôsobeniu vody

2.     Samotná príprava pred aplikáciou pozostáva z dôkladného vyčistenia okien na aute. K ich vyčisteniu odporúčame použiť prípravky Auto Finesse, ktoré akékoľvek okno na aute zbavia nečistôt, mastnoty a pri trocha trpezlivosti aj drobné škrabance. Zároveň sú ideálne na použitie v kombinácii s nanotechnológiou tekutých stieračov, pretože nezanechávajú žiadne šmuhy. 

3.     V ďalšom kroku sa môžete pustiť do aplikácie tekutých stieračov. K tomu sú potrebné ochranné rukavice a aplikátor z mikrovlákna. Na aplikátor nakvapkajte tekuté stierače, naneste ich na okno a tento postup opakujte, kým nebudú tekuté stierače rovnomerne nanesené na celej ploche. 

4.     Po aplikácii je potrebné prípravok nechať pôsobiť 5-10 minút a následne vyleštiť handričkou z mikrovlánka. 

 

Tekuté stierače odporúčame aplikovať na všetky okná. Zabezpečíte si tým ľahšiu údržbu a čistenie ostatných okien (bočné a zadné okno). Na čelné okno odporúčame aplikáciu druhej vrstvy po 20 minútach. Zaistíte vyšší účinok a dlhšiu trvanlivosť prípravku. 

 

Naše odporúčané prípravky

 

K2 Vizio Pro – tekuté stierače, ktoré v balení obsahujú okrem prípravku aj samotný aplikátor z mikrovlákna. Tekuté stierače K2 Vizio Pro sú navrhnuté na použitie profesionálnymi zákazníkmi, no ich aplikácia je jednoduchá a preto ich použitie zvládne každý užívateľ bez problémov. Zabezpečte si ich ešte dnes a zvýšte bezpečnosť a komfort riadenia auta

 

Dynamax tekutý stierač DXG2 – tekuté stierače, ktoré sú aj napriek svojej cene veľmi účinným prípravkom v mokrom počasí, počas hmly a pri snežení. Jeho aplikácia je jednoduchá (stačí nastriekať a vyleštiť). 

 

Koch Chemie 1K Nano – predstavujeme vám to najprofesionálnejšie riešenie aké si u nás viete zaobstarať. Šetrí čas a námahu pri spracovaní. 1K Nano sa pevne spojí s povrchom a vytvorí kvalitný nanopovlak s extrémnym hlbokým leskom. Vrstva je okrem nečistôt a vode odolná aj voči chemikáliám a UV žiareniu. Priemerná životnosť prípravku Koch Chemie 1K Nano je 1 rok. V prípade pravidelného používania Nano Magic Shampoo od Koch Chemie je možné ochranu predĺžiť až na 3 roky. 

 

Začínajúca jar je ideálnym obdobím na kontrolu klasických stieračov, na ktoré by sme po zime nemali zabúdať. Po aplikácii tekutých stieračov ich určite využijete pri nižších rýchlostiach. 

 

Využívate tekuté stierače alebo ste sa ich rozhodli začať používať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Využívate tekuté stierače? My Vám dáme dôvod prečo by ste mali!.png

shoproku2022-300x250.png

shoproku2022-970x100.png

 

saec-new.png             ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

 

 

Viete kedy je ten správny čas prezuť zimné pneumatiky na letné?.jpg

Viete kedy je ten správny čas prezuť zimné pneumatiky na letné?

Vonku sa nám začína pomaly otepľovať a pre nás motoristov to znamená, že prichádza čas správne pripraviť naše vozidlo na sezónu jar/leto. Prezúvanie pneumatík zo zimných na letné patrí k najdôležitejším úkonom, ktoré je potrebné pri týchto prípravách vykonať. Slovenské zákony však neprikazujú...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.