Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Subaru značka: jej vznik, história, TOP modely a špecifiká

Subaru je značka áut známa svojou jedinečnou filozofiou vývoja. Spája bezpečnosť, pohodlie a výkon s nezameniteľným pohonom všetkých štyroch kolies. Po 60 rokoch existencie už má za sebou bohatú históriu plnú inovácií, ikonických modelov a špecialít, ktoré z nej spravili pojem medzi vodičmi po celom svete. Pozrite sa na jej špecifiká!

História Subaru, kedy a kde značka vznikla a prečo

Značka Subaru má svoje korene v Japonsku, kde vznikla v polovici 20. storočia. Spoločnosť Subaru je súčasťou väčšej korporácie Subaru Corporation, ktorá bola založená v roku 1953 a to následkom spojenia niekoľkých japonských spoločností.

Tento krok bol motivovaný snahou o vytvorenie silnej domácej značky schopnej konkurovať na medzinárodnom trhu s automobilmi, čo odzrkadľovalo povojnové obdobie obnovy a rastu v Japonsku. Prvý automobil značky, Subaru 360, bol uvedený na trh v roku 1958, bol navrhnutý s cieľom poskytnúť cenovo dostupné a spoľahlivé vozidlo.

Vynikalo svojou ľahkou konštrukciou a efektívnym využitím priestoru, čo z neho urobilo hit v povojnovom Japonsku. Subaru si rýchlo vybudovalo reputáciu ako výrobca vozidiel, ktoré sú prispôsobené na jazdu aj v náročných terénnych podmienkach.

V nasledujúcich desaťročiach značka pokračovala v inováciách a v rozširovaní portfólia modelov, pričom sa zameriavala najmä na vývoj technológií.

Išlo najmä o symetrický pohon všetkých kolies a boxer motory, ktoré sú dodnes typickými znakmi značky. Tieto technológie zlepšili výkon a bezpečnosť vozidiel, takže dnes je Subaru uznávaná na celom svete pre svoje odolné, spoľahlivé a schopné vozidlá. Modely značky sú obľúbené medzi dobrodružnými vodičmi aj pre rodinné využitie.

Subaru 360, Impreza aj iné známe modely z histórie

Subaru je značka známa svojimi ikonickými modelmi, ktoré sa stali miláčikmi fanúšikov po celom svete. Jedným z prvých úspechov značky bol Subaru 360, ktorý v 50. rokoch zaujal svojou cenovou dostupnosťou a kompaktným dizajnom. Tento model položil základy pre budúci úspech a rovnako tak aj rozvoj tejto jedinečnej značky.

S váhou len okolo 400 kg a s malým, ale efektívnym motorom, bol model 360 vyhľadávaný pre svoju hospodárnosť a jednoduchosť. Jeho charakteristický vzhľad a praktickosť z neho spravili legendu a položili základy pre budúci úspech značky Subaru.

Najslávnejším modelom Subaru je Subaru Impreza, ktorá debutovala v 90. Rokoch. Vďačí za to svojim výnimočným úspechom v motoršportoch a v rallye.

Verzie WRX a WRX STI sú obzvlášť známe svojím výkonom a schopnosťami na cestách aj mimo nich, čím si získali verných fanúšikov. Medzi ďalšie známe modely z minulosti patria Forester a Outback, a to pre svoju praktickosť a univerzálnosť.

Forester kombinuje prvky osobného automobilu a SUV, čím sa stal obľúbeným medzi rodinami. Outback je naopak koncipovaný ako robustnejšia verzia modelu Legacy, čím vytvoril nový segment vozidiel crossover. Oba modely podčiarkujú schopnosť značky produkovať spoľahlivé a bezpečné autá zamerané na potešenie z jazdy.

Dnešné autá? BRZ, Solterra, Forester, Crosstek a Outback

V súčasnej ponuke Subaru sú unikátne modely, ktoré pokračujú v dlhoročnej tradícii inovácií, spoľahlivosti a bezpečnosti, ktoré sú charakteristické pre túto značku. Medzi kľúčové modely patrí Subaru BRZ, Solterra, Forester, Crosstrek a Outback, každý s vlastným unikátnym prínosom pre rôzne segmenty trhu a individuálne potreby vodičov.

Subaru BRZ, športové kupé vyvinuté v spolupráci s Toyotou, je oslavou čistého potešenia z jazdy. S nízkym ťažiskom, pohonom zadných kolies a vyváženou karosériou poskytuje vynikajúce jazdné vlastnosti a ovládateľnosť vozidla na cestách.

Subaru Solterra je prvé plne elektrické vozidlo značky. Tento model je vybavený pokročilou technológiou pohonu všetkých kolies a ponúka vysoký výkon s nulovými emisiami. Forester, jedno z najpopulárnejších SUV značky, zas pokračuje vo svojej úlohe praktického spoločníka pre rodiny a dobrodruhov s pohonom všetkých štyroch kolies.

Crosstrek ponúka vynikajúcu kombináciu mestského pohodlia a off-road. Pýši sa robustným dizajnom, kompaktnými rozmermi a vysokou úrovňou výbavy.

No a napokon Outback, dlhoročný favorit v portfóliu Subaru, je o symbióze výnimočnej všestrannosti a komfortu. S jeho schopnosťou zvládať náročné podmienky a poskytovať pohodlie na dlhých cestách je ideálnym vozidlom pre rodinné výlety.

Čím je Subaru špecifické a porovnanie výhod a nevýhod

Subaru si vybudovalo reputáciu známej značky, ktorá je špecifická svojimi technickými riešeniami a prístupom k výrobe automobilov. Je to zrejmé už na prvý pohľad, vrátane symetrického pohonu všetkých kolies a používaním boxer motorov.

Tieto charakteristiky prinášajú vodičom Subaru významné výhody. Medzi tie najdôležitejšie patria vynikajúca trakcia, ovládateľnosť na rôznych povrchoch, nižšie ťažisko pre lepšiu stabilitu a jazdná dynamika. Táto kombinácia technológií zabezpečuje, že vozidlá Subaru, či už ide o Justy alebo WRX, splnia aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Na druhú stranu, vozidlá s pohonom všetkých kolies majú samozrejme vyššiu spotrebu paliva v porovnaní s vozidlami, ktoré ponúkajú len predný pohon kolies.

Rovnako tak je známe, že ceny modelov Subaru sú o niečo vyššie, čo odráža pokročilú technológiu a vysokú úroveň výbavy. Ich špecifická konštrukcia môže tiež priniesť v niektorých ohľadoch náročnejšiu údržby a drahšie opravy. Napriek týmto potenciálnym nevýhodám sú majitelia Subaru so svojimi autami oprávnene spokojní.

Jedinečné kombinácie vlastností, najmä symetrický pohon všetkých kolies a boxer motory, dávajú značke a jej modelom výnimočnú jazdnú dynamiku. Výsledkom je zážitok z jazdy, ktorý si majitelia Subaru vážia najviac a je to naozaj oprávnené.

subaru-znacka.jpg
 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

automaticka-alebo-manualna-prevodovka.jpg

Automatická alebo manuálna prevodovka a ich porovnanie

Keď sa ocitnete pred voľbou medzi automatickou a manuálnou prevodovkou, mali by ste brať do úvahy viacero faktorov. Či už ide o zážitok z jazdy, ekonomiku prevádzky, úroveň vašej kontroly nad vozidlom alebo náklady spojené s údržbou a servisom, rozdiel medzi manuálom a automatom je naozaj...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS