Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Postup krok za krokom, ako najlepšie predať jazdené auto

Chcete predať svoje ojazdené auto sami a bez sprostredkovateľa, no zároveň by ste chceli dostať čo najlepšiu cenu? V tom prípade treba venovať pozornosť dôkladnej príprave auta po estetickej aj technickej stránke a jeho prezentácii. Tak, ako pri predaji akejkoľvek veci, aj v prípade auta rozhodujú detaily a to najmä tie vizuálne.

Upracte a vyčistite interiér od podlahy po strop

Nič nespraví horší prvý dojem, ako neporiadok v aute, predovšetkým vo vnútri. Základom je preto jeho vyčistenie, vrátane hrubého neporiadku a odpadu. V súvislosti s tým je treba interiér povysávať a to od podlahy, cez sedačky až po strop. Mnoho ľudí zabúda na vyčistenie stropu, okrem toho suchého aj na mokré čistenie tapacíru.

Druhým krokom upratania interiéru je vyčistenie sedačiek. Ak máte klasické látkové sedačky, to najlepšie, čo môžete spraviť, je ich dôkladné vytepovanie.

Tepovať ich môžete doma, ale už existujú aj tepovacie stroje nachádzajúce sa ako súčasť príslušenstva samoobslužných umývacích boxov. Tepovací stroj si môžete požičať, prípadne si viete interiér nechať vytepovať profesionálnou službou.

Ak máte kožené sedačky, musíte ich v prvom rade dôkladne umyť od hrubej nečistoty. Následne na ne naneste ošetrujúci prípravok špeciálne určený na ošetrenie koženej textúry. V poslednom kroku je potom treba preleštenie kože konzervačným krémom. Po sedačkách je najvyšší čas venovať pozornosť plastom na dverách.

Aj tie je najlepšie najskôr umyť od prachy a nečistôt a následne impregnovať na to určeným penový sprejom. Dbajte na rovnomernú aplikáciu, aby nikde nezostali fľaky, sprej je najlepšie jemnou handričkou a krúživými pohybmi vtrieť do štruktúry.

Dôkladné umytie, navoskovanie a ošetrenie exteriéru

Po interiéri sa treba zamerať na exteriér, ktorý zahŕňa karosériu, plastové časti, čelné sklo a ostatné sklá, podvozok a kolesá vrátane diskov a pneumatík.

V prvom rade treba auto dôkladne umyť. Vyhnite sa umývaniu s kefami, ktoré sú rizikové pre poškriabanie laku a to aj v prípade najmodernejších penových kief. Najlepšie je bezkontaktné umytie v samoobslužných boxoch alebo u profesionálov.

Pri umývaní sa treba zamerať aj na menej viditeľné alebo za bežných okolností menej všímané časti, napríklad ako je podvodov, okolie pneumatík z vnútornej strany, záhyby pod predným alebo zadným blatníkom, mriežku chladiča, okolie čelného skla v mieste, kde sú stierače, ale aj spätné zrkadlá, vrátane ich spodnej a bočnej strany.

Po umytí musí nasledovať dôkladné osušenie. Ideálne je, ak na to využijete kombináciu prúdenia stlačeného vzruchu na automatickej umyvárke v spojení so zotieraním vlhkosti a posledných kvapiek vody špeciálnymi uterákmi na karosériu.

Posledným krokom ošetrenia exteriéru je navoskovanie karosérie špeciálnym voskom a ošetrenie pneumatík. Počas mokrého umývania môžete na disky aplikovať špeciálny roztok na rozpustenie mazív, pneumatiky je naopak najlepšie ošetriť spoločne so sušením. Aj v tomto prípade použite špeciálne sprej na oživenie dezénu a lesku.

Opravte malé nedostatky a doplňte kvapaliny

Možno sa vám to bude zdať ako zbytočné, no veľkú výhodu oproti ostatným predávajúcim môžete získať tým, že opravíte nejaké menšie alebo viditeľné nedostatky. Dobrým príkladom sú poškodenia čelného skla, jeho drobné ryhy a menšie praskliny.

Tie viete opraviť aj v pohodlí domu cez domácu lepiacu sadu alebo leštiace nástroje, vďaka ktorým zaniknú všetky kozmetické nedokonalosti. To isté platí aj pre karosériu, kde existujú tiež domáce sady na opravu laku, kde stačí podľa VIN čísla nájsť tu správnu farbu a po aplikácii korekčnej tyčinky dané miesto prebrúsiť a preleštiť.

Ak sa na to necítite, môžete zveriť opravu poškodeného laku alebo skla odborníkom, stále pôjde o pomerne malú investíciu s veľkým vizuálnym efektom.

Ak to stav vyžaduje, odporúčame opraviť aj menej viditeľné nedostatky či poruchy. Ide napríklad o brzdové platničky, vypálené žiarovky, ťažkosti s elektrickým otváraním okien alebo nefunkčnú ručnú brzdu. Uvidíte, že sa vám to vyplatí!

Zabudnúť netreba ani na doplnenie všetkých potrebných technických kvapalín. Či už ide o vhodnú zmes do ostrekovačov, brzdovú kvapalinu alebo chladiacu kvapalinu a správny motorový olej, pri predaji by auto malo mať dostatočnú hladinu týchto kvapalín. Bez väčších problémov ich doplníte u seba doma bez akejkoľvek pomoci.

Predávajú fotografie a férovo určená cena

Po záverečnej príprave auta zostáva už len jediné: zhotoviť fotodokumentáciu. Pamätajte, že výzor a prvý dojem sú najdôležitejšie a v podstate „predávajú“ auto. Začať treba vhodným prostredím pre fotografie, inšpirujte sa aj inými inzerátmi.

Ak predávate luxusnejšie auto, skúste nájsť nejaký malebný zámok. Ak rodinné, ideálny je rodinný dom a okolie. Ak športové, najlepšie sú zákruty v prírode.

Pri fotení dbajte na dostatočnú ostrosť, optimálne svetelné podmienky a ak máte možnosť, požičajte si od niekoho profesionálny fotoaparát, ideálne zrkadlovku. Vďaka nej dosiahnete ideálny pomer kontrastu, farebnej vyváženosti, svetlosti a ostrosti. Ako prvú, tzv. prezentačnú fotografiu v inzeráte, odfoťte to, čo je na aute najkrajšie.

Druhým dôležitým aspektom úspešného predaja je určenie férovej ceny. Pozor si dajte na dva extrémy: príliš nízka cena je podozrivá, príliš vysoká zas môže odradiť väčšinu relevantných kupujúcich. Pri cene treba najmä porovnávať s konkurenčnou ponukou.

Do úvahy berte jednak vizuálnu stránku a možné kozmetické nedostatky, ale aj technické parametre. Medzi tieto kritéria spadajú stav kilometrov, vek auta, počet predošlých majiteľov, motorický stav, typ prevodovky, výbava či ešte existujúca záruka od výrobcu. Nezabudnite auto vybaviť povinnou výbavou, ide o praktickú výhodu.

ako-najlepsie-predat-jazdene-auto.jpg
 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

defenzivny-sposob-jazdy.jpg

Čo to je defenzívny spôsob jazdy, techniky a zásady

Počuli ste už niekedy o defenzívnom spôsobe jazdy, no neboli ste si istí, čo to presne znamená? Defenzívna jazda je stratégia, ktorá zvyšuje bezpečnosť na cestách. Tento spôsob jazdy je založený na princípoch predvídavosti a zodpovednosti a dáva vodičom nástroje a techniky na ochranu seba i...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS