Leto začína v plnom prúde a preto sa postarajte o vaše vozidlo. Radi vám s tým pomôžeme!

Kategórie

ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

ikonky-kvalita-finalista-auto-moto-61ceca37.png

saec-new.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600

 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Policajné autá v novom šate

Polícia Slovenskej republiky už niekoľko rokov využíva vozový park v špecifickom bielo – zelenom prevedení. Farby sú doplnené označením POLÍCIA, znakom policajného zboru a sloganom: „Pomáhať a chrániť“. V najbližšom období tomu môže byť úplne inak! Vody slovenského internetu rozvíril príspevok oficiálneho profilu Polície Slovenskej republiky, pridaný 8. júna v ranných hodinách, na sociálnej sieti Facebook. V spomínanom príspevku boli predstavené tri nové prevedenia. O tom, ktoré je to najvhodnejšie pre ochranné zložky nášho štátu môžu hlasovať aj občania Slovenskej republiky na danej sociálnej sieti.

Nový dizajn policajných áut

 

Policajný zbor sa v rámci pripravovanej reformy a modernizácie rozhodol zmeniť aj dizajn policajných áut. Tie budú mať po novom modro-žltý dizajn. Na výber sú tri nové atraktívne variácie tohto farebného prevedenia. Možnosť rozhodnúť o novom dizajne môže aj široká verejnosť a to prostredníctvom jednotlivých smajlíkov na obľúbenej sociálnej sieti.

 

Polícia sa k tomuto rozhodnutiu na svojich stránkach vyjadrila nasledovne: „Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia.“ Týmto spôsobom sa k zmene vyjadril aj prezident Policajného zboru Slovenskej republiky Štefan Hamran. 

 

Prečo modrá a žltá?

 

V prvom rade treba podotknúť, že modrá farba špecifikuje väčšinu policajných zborov naprieč Európou. Je všeobecne známe, že týmto farebným prevedením sa vyznačujú policajné zbory v Nemecku, Veľkej Británii či u nášho najbližšieho suseda v Českej republike. K výberu kombinácii farieb sa vyjadrila hovorkyňa Policajného zboru Slovenskej republiky: „Odborníci vybrali žltú farbu, pretože má špeciálne fyzikálne vlastnosti, je tam mimoriadne vysoká viditeľnosť aj za znížených svetelných podmienok. Modrá farba je aj na vlajke Slovenskej republiky či Európskej únie. Modrá farba je považovaná celosvetovo za farbu polície.“

 

Po tom čo boli predstavené nové dizajny, sa na sociálnej sieti rozmohla búrlivá diskusia o tom či nejde o propagáciu cudzieho štátu a podobné nezmysly. Prostredníctvom faktov si s tým dovolíme nesúhlasiť. Okrem toho sa však objavili aj celkom legitímne otázky, ako napríklad či tento redizajn bielo zelených áut, nie sú zbytočne minuté peniaze. Zelený pás na bielom podklade využíva Policajný zbor napríklad aj na policajných budovách a preto by bolo potrebné redizajnovať aj tie, čo v konečnom dôsledku môže byť finančne nákladné.  

 

Čo so súčasnými autami

 

Nové vozidlá, ktoré si polícia obstará, už budú v novom dizajne. Staršie autá ostanú v známom bielo – zelenom prevedení, pretože ich prelepenie by bolo finančne náročné. Zároveň bolo avizované, že v blízkej dobe bude v policajnom vozovom parku potrebné vyradiť až dve tretiny áut. Bližšie čísla zatiaľ neboli špecifikované, pretože konečný počet závisí od získaných finančných prostriedkov. Na časť nového vozového parku plánuje Policajný zbor Slovenskej republiky využiť financie z plánu obnovy a odolnosti z Európskej únie.

 

Podľa prezidenta Štefana Hamrana plánuje polícia zvýšiť aj dôveryhodnosť v jej členov, v rámci reformy a modernizácie. Okrem toho bolo avizované aj zatraktívnenie práce policajta. Na pláne sú lepšie platové náležitosti, nové uniformy a spomínaný moderný vozový park. Kto má o túto pracovnú pozíciu záujem má sa na čo tešiť. 

 

V prípade, že sa chcete zapojiť do hlasovania o novom vzhľade policajných áut, môžete tak urobiť len do nedele 12. júna. My sme tak už urobili a dali hlas verzii, ktorá podľa nás bude najlepšie reprezentovať Policajný zbor Slovenska. Zahlasovať môžete aj vy na priloženom linku: https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/pfbid035aZFpjTt92Gf4vx7p5WQ4nJauTMawiwWNbRF5KiVcmKenXr91LMdQxcdbP2GiYC4l

 

Dizajn bez názvu-79.png
 

saec-new.png             ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

 

 

 

electro vs diesel.png

Zákaz predaja áut so spaľovacím motorom. Vieme dátum!

Žijeme v dobe, kedy už každý z nás vníma dopady klimatických zmien na náš každodenný život. Tieto zmeny výrazne ovplyvňuje, okrem iného, aj samotné cestovanie. Jedným z najväčších znečisťovateľov životného prostredia sú letecká a automobilová doprava (automobilová doprava prispieva k...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.