Pripravte sa s nami na sezónu. Sme tu pre vás a preto neváhajte s objednávkou :)

Kategórie

shoproku2022-200x200.png

ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

ikonky-kvalita-finalista-auto-moto-61ceca37.png

saec-new.png

Nové testy na vodičák sú tu! Môžete si ich vyskúšať online. Prešli by ste?

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky malo v pláne zmeniť teoretickú skúšku v autoškole už v januári 2023. Nakoniec boli tieto pripravované zmeny presunuté na apríl 2023. Od tohto dátumu sa bude skúška na vodičské oprávnenie vykonávať v digitálnej forme na dopravných inštitútoch a okresných úradoch. Ide tak o významný posun a renováciu už zastaralej formy testovania budúcich vodičov. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v súčasnosti sprístupnilo na svojom webe možnosť otestovať sa z nových teoretických testov pre budúcich uchádzačov. Absolvovali by ste ich úspešne?

Zvýšenie bezpečnosti na cestách

 

Od 1. apríla bude teoretická skúška na získanie vodičského oprávnenia prebiehať v elektronickej podobe. Otázky budú náhodne vygenerované informačným systémom z databázy otázok (v nej je 1 400 otázok), ktoré pripravilo Ministerstvo vnútra. Test pozostáva zo 40 otázok, na ktoré má uchádzač časový limit 30 minút. Každá otázka má hodnotu 1, 2, 3 alebo 4 body, pričom celkový súčet za všetky správne odpovede bude 100 bodov. Prospejú iba žiadatelia, ktorí získajú najmenej 90 bodov.

 

Otázky systém vyberá z desiatich rôznych okruhov, ktoré sa týkajú pravidiel cestnej premávky, uplatňovania prednosti v jazde či rýchlostných obmedzení. Preskúša sa tiež znalosť dopravných značiek, dopravných zariadení, schopnosť vyhodnotiť dopravné situácie na križovatkách či postupy v prípade dopravnej nehody. Odpovedať sa bude aj z teórie vedenia vozidla, z predpisov o dokladoch k vozidlu či o konštrukcii a údržbe vozidla. Ide tak o komplexnejšie zisťovanie vedomostí uchádzačov o vodičské oprávnenie.  

 

Jedným z hlavných cieľov Ministerstva vnútra je zvýšenie bezpečnosti v cestnej premávke. „Skutočnosť, že teoretickú časť absolvujú len kvalitne pripravení žiadatelia o vodičské oprávnenie, by sa teda mala prejaviť v praxi napríklad znížením počtu dopravných nehôd a ich obetí," skonštatoval dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. 

 

„Od nového spôsobu vykonávania teoretickej skúšky elektronickým spôsobom očakávame v prvom rade jej objektívny priebeh, a teda výrazné obmedzenie korupčného správania, ako aj dôkladnejšie vzdelanie žiadateľov, čo v konečnom dôsledku vytvára predpoklad zvyšovania bezpečnosti v cestnej premávke," uviedol riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel.

 

Ďalším benefitom má byť zefektívnenie činnosti skúšobných komisárov. Pri digitálnej forme testovania tak možno preskúšať vyšší počet absolventov autoškoly, pretože úspešnosť vyhodnocuje systém automaticky.

 

Vedomosti si viete otestovať už teraz!

 

Ministerstvo vnútra zverejnilo možnosť vyskúšať si elektronický skúšobný test na ich webovej stránke. Skúšobný test nie je len pre uchádzačov o vodičské oprávnenie, ale vyskúšať si ho môžu aj tí čo vodičské oprávnenie už vlastnia. Na test máte štandardných 30 minút.

 

Test si viete vyskúšať na webovej stránke https://www.minv.sk/?elektronicke-testy. Po ukončení testu sa vám automaticky zobrazí vyhodnotenie.

 

Zmeny v autoškolách hodnotíme pozitívne, pretože aj týmto krokom sa zvyšuje bezpečnosť na našich cestách. Zároveň sa približujeme k moderným európskym krajinám. Prešli by ste novým testom? Pochváľte sa nám s výsledkom v komentároch na našich sociálnych sieťach. 

 

Nové testy na vodičák sú tu! Môžete si ich vyskúšať online. Prešli by ste?.jpg

shoproku2022-300x250.png

shoproku2022-970x100.png

 

saec-new.png             ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

 

 

Viete kedy je ten správny čas prezuť zimné pneumatiky na letné?.jpg

Viete kedy je ten správny čas prezuť zimné pneumatiky na letné?

Vonku sa nám začína pomaly otepľovať a pre nás motoristov to znamená, že prichádza čas správne pripraviť naše vozidlo na sezónu jar/leto. Prezúvanie pneumatík zo zimných na letné patrí k najdôležitejším úkonom, ktoré je potrebné pri týchto prípravách vykonať. Slovenské zákony však neprikazujú...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.