Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Nová dopravná značka na cestách! Za jej nerešpektovanie môžete dostať pokutu až 135 eur!

Počas cesty do zahraničia by mal každý motorista poznať špecifické dopravné predpisy v cieľovej krajine. Niektorí sa spoliehajú na to, že sa trestu za dopravný priestupok v zahraničí vyhnú, no je to veľmi naivné zmýšľanie. Stáva sa to najmä v dovolenkovom období, kedy mnohým motoristom príde pokuta priamo do schránky v mieste ich trvalého bydliska. Najčastejšie sa to týka prekročenia povolenej rýchlosti. Vo Francúzsku zaviedli novú dopravnú značku, za ktorú môžete dostať pokutu bez toho, aby ste vedeli, že ste porušili dopravné predpisy. Je možné že sa s ňou časom stretneme aj na Slovensku.

Biely kosoštvorec na modrom pozadí

 

Vo Francúzsku zaviedli nové pravidlo cestnej premávky, a teda novú dopravnú značku, ktorej význam pravdepodobne ešte nechápe ani mnoho Francúzov. Ide o biely kosoštvorec alebo diamant na modrom podklade. Za jej nerešpektovanie môže previnilcovi hroziť pokuta až do 135 eur. 

 

Význam novej dopravnej značky

 

Nová dopravná značka informuje o samostatnom jazdnom pruhu, ktorý je vyhradený len pre niektorých účastníkov cestnej premávky (pripomína buspruhy, ktoré poznáme na Slovensku). Novinka sa často týka predovšetkým ľavého jazdného pruhu na rýchlych cestách, pričom niekedy je tento jazdný pruh v platnosti iba v určitých časoch. Časové obmedzenie je vtedy signalizované buď osvetlením dopravnej značky alebo dodatkovou tabuľkou s uvedeným časovým oknom.

 

Samostatný jazdný pruh je vyhradený napríklad pre osobné automobily, ktoré sú obsadené aspoň dvoma osobami (vodič a spolujazdec), autobusy, elektromobily alebo taxíky. Presnú špecifikáciu vysvetľuje doplnková tabuľka spomenutá vyššie. Hlavným cieľom novej dopravnej značky je motivovať ľudí k spoločnej jazde namiesto individuálneho presúvania osoby v prázdnom aute, čo ma pozitívny vplyv na životné prostredie.

 

Kde sa môžete stretnúť s novou dopravnou značkou

 

Nové dopravné značenie bolo v rámci testovacej fázy nainštalované v mestách Lyon, Grenoble a v Štrasburgu. O dodržiavanie predpisov sa postará francúzska polícia a špeciálne radary, ktoré pomocou umelej inteligencie dokážu rozoznať počet ľudí v aute. Nedodržanie značky sa pokutuje až do výšky 135 eur.

 

Polícia však ešte pokuty neposiela, keďže ako sme spomenuli ide zatiaľ o testovanie. V Lyone však testovacia fáza skončila, čo znamená, že vodiči budú povinní dodržiavať pravidlo obsadenosti v danom meste. Je možné, že sa nová dopravná značka rozšíri aj do iných miest vo Francúzsku, napríklad do Paríža, ktorý navštevuje veľa turistov. 

 

Na Slovensku zase ideme cestou rozširovania buspruhov a cyklopruhov. Vládne dokumenty v minulosti spomínali možnosť, aby elektromobily časom využívali buspruhy. Uvidíme či sa v minulosti aj u nás presadí podobná dopravná značka ako vo Francúzsku. Prajeme čo najmenej pokút do vašich schránok po dovolenkách!

Nová dopravná značka na cestách! Za jej nerešpektovanie môžete dostať pokutu až 135 eur!.jpg
 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

suzuki-znacka.jpg

Suzuki značka: začiatky, história, modely a zhodnotenie

Medzi známe japonské značky vo svete áut, ale aj motocykov, patrí značka Suzuki. Tá pôvodne začínala ako tkáčska firma, no po niekoľkých dekádach sa rozhodla rozšíriť svoje aktivity aj do automobilového priemyslu. Ako sa ukazuje, bol to správny krok a dnes patria jej autá k synonymom...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS