Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

shoproku-200x200.png

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Kam autom v zime na Slovensku? Tu sú TOP 4 destinácie

Zima nemusí byť pre motoristov nevyhnutne iba obdobím, ktoré je spojené s ťažkosťami alebo nepríjemnými podmienkami. Práve naopak, využite čerstvú snehovú pokrývku na to, aby ste si spravili pokojne už najbližší víkend výlet autom niekde po Slovensku. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme najzaujímavejšie destinácie.

Pezinská baba a jej okolie pre neskrývanú radosť

Prvý tip, ktorý pre vás máme, je výlet autom na Pezinskú. Ide o kopec nachádzajúci sa v Malých Karpatoch, ktorý má aktuálne nový asfalt a jeho výhodou je, že ponúka dostatočne veľa zákrut, stúpaní aj klesaní, takže si jazdu s autom naozaj užijete.

Cesta autom na Pezinskú Babu poskytuje úchvatné výhľady na zasnežené lesy a krajinu. Okrem toho, že si veľmi dobre zašoférujete, sú tu aj ďalšie aktivity.

V okolí sú dobre značené turistické chodníky, ktoré vedú cez malokarpatské lesy. V zime sú tieto chodníky obzvlášť čarovné, keď sú pokryté snehom a ponúkajú pokoj a ticho prírody. Neďaleko sa nachádza niekoľko menších lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú zjazdovky, napríklad aj neďaleko Veľkej Homoly alebo priamo na Babe.

Celý región Malých Karpát je známy svojou vinicou a vinárstvom. Mnoho vínnych pivníc ponúka degustácie miestnych vín, takže ak sa tu rozhodnete ubytovať, určite si prídete na svoje. V oblasti sú aj wellness centrá, napríklad Zochova chata.

V blízkosti sa nachádza niekoľko historických miest, ako je Pezinok a Modra, s krásnymi starými centrami a historickými pamiatkami. Nebojte sa objavovať aj rozhľadne, hrady, zrúcaniny alebo kaštiele, napríklad Smolenice, Budmerice, Pajštún alebo Katarínka. Nezabudnite si samozrejme pribaliť do auta rozmrazovač okien!

Z Banskej Bystrice do Ružomberka cez Donovaly

Našim druhým tipom je výlet z Banskej Bystrice do Ružomberka cez Donovaly. Ak máte radi prírodu, potom je pôjde o pôsobivý zážitok, pričom cesta vás prevedie cez krásnu slovenskú prírodu a aj v tomto prípade s už novým asfaltovým kobercom.

Štart cesty v tomto prípade začína v Banskej Bystrici, kde sa môžete kochať historickým centrom mesta s nádherným námestím. Z Banskej Bystrice sa vyberiete smerom na sever, kde sa cesta začína postupne zdvíhať do hornejších polôh Malých Karpát. Užite si tiahle zákruty aj rovinky pred a za Starými Horami až smerom k Donovalom.

Tie sú známe svojím lyžiarskym strediskom, kde nájdete zjazdovky pre lyžiarov aj na snowboard a celé okolie je ideálne aj pre milovníkov bežkovania.

Pre rodiny s deťmi sú tu výborné podmienky pre sánkovanie a bobovanie. Ak máte radi skôr chôdzu, potom sa v okolí Donovál nachádzajú krásne turistické chodníky vhodné aj na zimné prechádzky a to aj úplne hore na Novú hoľu. Pre milovníkov skutočného relaxu potom odporúčame navštíviť niektorý z wellness a fitness hotelov.

Od Donovál smerom nadol k Liptovskej Osade si viete užiť jazdu miernymi aj prudkými zákrutami, cesta je zvyčajne udržiavaná a tak sa nemusíte ničoho báť. Odporúčame však používať zimné aditíva, aby motor nemal príliš veľkú záťaž.

Čertovica je krásna, rovnako ako aj jej celé okolie

Náš tretí tip bude znova začínať v Banskej Bystrici, no tentoraz budete pokračovať na východ  smerom na Podbrezovú. Podpoľanie je krásne aj v zime, či už ide o výhľady na mierne kopce, lesy, háje a lúky, alebo aj vrcholky nízkych Tatier v zasneženej diali.

V Podbrezovej stačí odbočiť vľavo smerom na Mýto pod Ďumbierom a už na prvý pohľad vám bude jasné, že tento výlet bude plný výhľadov aj ostrej jazdy.

Cesta vedie cez horský priechod Čertovica, ktorý sa nachádza vo Veľkej Fatre. V zime môže byť cesta cez Čertovicu náročnejšia kvôli snehu a ľadu, preto je dôležité byť pripravený na zimné podmienky, ideálne je mať po ruke so sebou aj snehové reťaze. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať a v niektorých situáciách vás môžu zachrániť

V oblasti Čertovice sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú zjazdovky pre rôzne úrovne lyžiarov a snowboardistov. Pre milovníkov turistiky je tu možnosť vychádzok na snežniciach alebo pešej turistiky po zasnežených chodníkoch.

Lyžovať sa dá aj priamo v Mýte pod Ďumbierom a pokiaľ by ste si chceli užiť wellness, potom odporúčame Tále alebo Krpáčovo. Samotná jazda autom by pritom vôbec nemala končiť na Čertovici, práve naopak, krásna je aj cesta do Vyšnej a Nižnej Boci. Zákruty sú dlhé a tiahle a celkový profil bude pripomínať alpské serpentíny.

Vybláznite sa pod Tatrami od západu až po východ

Na záver sme si nechali to najlepšie, putovanie od západných Tatier až po východné, z Podbanského až po Tatranskú Kotlinu a to s úžasnými výhľadmi.

Táto trasa vám umožní objaviť rozmanitosť a krásu tohto našich veľhôr a to obzvlášť v zime. Aby ste sa nemuseli báť, či naštartujete, nezabudnite si do auta pribaliť štartovacie káble a nabíjačku autobatérie. Štart odporúčame v Podbanskom,  kde si vychutnáte nádherné výhľady na okolité vrchy, potom pokračujte smerom na Štrbské Pleso.

K nemu ale odbočiť nemusíte, pokračujte rovno na Starý Smokovec. Keď ním budete prechádzať, vychutnajte si dve po sebe idúce prudké zákruty v jeho centre a následne pokračujte smerom na Tatranskú Lomnicu a potom do Tatranskej Kotliny.

Okrem krásnej cesty, počas ktorej spoznáte všetky výhľady na monumentálne štíty Tatier, si viete tento výlet spestriť aj lyžovaním. Nájdete tu jednu z najdlhších zjazdoviek u nás a to zo Skalnatého Plesa. Okrem lyžovania si môžete Tatry vychutnať aj na snowboarde a tiež z pešej turistiky po chodníkoch, ktorých sa netýka uzávera.

Lanovky, či už na Lomnický štít alebo na Hrebienok, vám umožnia v pohodlí si vychutnať nádherné výhľady na podtatranské pláne, ktoré sú v zime krásne zasnežené. Po náročnom dni si bez problémov oddýchnete v niektorom z wellness hotelov.

kam-autom-v-zime-na-slovensku.jpg

shoproku2023-300x250.png

shoproku2023-970x100.png

 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

sezona-f-1-formula-2024.jpg

Začína nová sezóna F1. Čo v roku 2024 Formula 1 prinesie?

S blížiacim sa štartom nového ročníka F1 je celý svet motoršportu v očakávaní sezóny 2024. Tá štartuje už dnes a sľubuje nielen návrat legendárnych okruhov a súbojov na špičke technologického pokroku, ale snáď prinesie aj nečakané obraty, strategické majstrovstvá a rozvoj talentov, ktoré môžu...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.