Kategórie

saec-new.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Výhody parkovania v garáži alebo suteréne - najlepší spôsob starostlivosti o vaše vozidlo?

Ľudia väčšinou nemajú peniaze na investovanie do garáže, aspoň to tak tvrdia. Výsledkom je, že automobily sú zvyčajne vystavené účinkom prírodných živlov. Tu je ale niekoľko dôvodov, ktoré popisujú, prečo je potrebné zvážiť poriadny garážový priestor.

Parkovanie vonku odhaľuje jednu z najcennejších vecí rodiny. Faktor bezpečnosti sa líši medzi jednotlivými lokalitami a zatiaľ čo v niektorých oblastiach to môže byť problém krádeže, v iných oblastiach to môže byť vplyv prírodných živlov. Parkovanie v garáži rieši hneď niekoľko problémov, poďme sa na to pozrieť. 

 

Ochrana pred prírodným živlom

Parkovanie v garáži chráni vozidlo pred prírodnými živlami, ktorým by inak bolo vystavené. Dážď, bahno, kašovitý sneh, vietor, extrémne teplo zo slnka atď. To všetko môže doživotne poškodiť exteriér vozidla.

 

Ochrana pred poškodením UV

Slnečné lúče sú vyplnené ultrafialovým žiarením, ktoré je škodlivé pre lak vozidla. Je známe, že UV lúče sú škodlivé pre ľudskú pokožku a rovnako môžu spôsobiť vyblednutie laku vášho vozidla a oxidáciu kovov. Parkovanie v garáži alebo v suteréne udržuje UV lúče od lesklej farby na aute.

 

Ochrana gumových komponentov

Automobil má veľa gumových komponentov vrátane puzdier, líšt stieračov, rúrok a hadíc atď. Tieto gumové diely sa predčasne opotrebovávajú, ak sú dlhodobo a opakovane vystavené slnku, dažďu, vetru a nízkym teplotám.

 

Zachováva vosk na aute

Väčšina automobilov sa dnes dodáva s drahým leskom a voskom. Vosková vrstva alebo teflónová vrstva je vyrobená na ochranu laku vozidla. Ak sa však o túto vrstvu nestaráte dobre, môže sa farba vozridla pokaziť. Najlepším spôsobom, ako sa postarať o voskový náter, je zaparkovať auto v garáži alebo suteréne.

 

Zabraňuje poškodeniu interiéru

Parkovanie vonku nepoškodzuje iba exteriér, ale vyberá si daň aj v interiéroch. Palubná doska a čalúnenie nakoniec vyblednú. V niektorých extrémnych prípadoch je ovplyvnený aj hudobný systém, pretože by mohla prasknúť membrána reproduktora.

 

Dlhšia životnosť motora

Keď je auto zaparkované v garáži, teplota pod kapotou zostáva stabilná a nemení sa s rastom alebo poklesom vonkajšej teploty. Toto udržuje motorový olej na optimálnej viskozite pre naštartovanie motora. Takto by sa z dlhodobého hľadiska udržal hladký chod motora a následne by sa predĺžila jeho životnosť.

 

Zvýšená účinnosť klimatizácie

Ak by ste zaparkovali vonku, auto by bolo príliš horúce alebo príliš studené, v závislosti od teploty v danom regióne. V takom prípade by po naštartovaní automobilu musela klimatizácia pracovať mimoriadne usilovne, aby zahriala alebo ochladila interiér vášho auta, v závislosti od preferencií používateľa a okolitých teplôt.

 

Ochrana pred vandalizmom 

Tým, že zaparkujete svoje auto v garáži alebo suteréne, ochránite ho pred vandalizmom. Žiaľ, stále sa nájdu ľudia, ktorí majú potrebu ničiť cudzí majetok a nikdy neviete, či to nebude nabudúce práve vaše auto. 

Rozbité sklo, škrabance na aute, preliačenia a ďalšie problémy rozhodne nechcete riešiť. Typickým príkladom je silvester, kedy všade okolo lietajú petardy a chtiac nechtiac môže nejaká pristáť i na vašom aute, pokiaľ parkujete vonku. 

 

Ochrana pred krádežou

Aj keď sú dnes autá vybavené rôznymi bezpečnostnými prvkami proti odcudzeniu, stále existujú prípady krádeže áut. Pokiaľ však svoje auto zaparkujete v zamknutej garáži, či v suteréne s kamerovým systémom, pravdepodobnosť odcudzenia vášho auta znížite na minimum. 

parkovanie v garazi.png
 

saec-new.png

nabijanie baterie.jpg

Ako správne nabiť autobatériu?

Máte problém so štartovaním a tušíte, že problém by mohol byť v autobatérii? Nemusíte hneď robiť unáhlené závery a kupovať novú, možno ju stačí len nabiť. Vedeli ste však o tom, ako správne nabiť autobatériu a aké úkony treba predtým urobiť? Práve...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.