Kategórie

saec-new.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Shell a jeho spolupráca s Ferrari

Technické partnerstvo Shell a Ferrari má svoje korene v závodnom tíme Scuderia Ferrari v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Dnes je táto spolupráca jedným z najkomplexnejších partnerstiev v súčasnom motoršporte. Spolupráca s tímom Scuderia Ferrari na širokej škále projektov umožňuje spoločnosti Shell vyvíjať produkty pre spotrebiteľov testovaných jednou zo svetovo najnáročnejších spoločností.

Testovanie odolnosti olejov, plastických mazív a kvapalín Shell vo výrobnom závode, na skúšobnej dráhe alebo priamo v súťažiach F1 umožňuje spoločnosti Shell ponúknuť tieto produkty na trh s vedomím a plnou dôverou, že boli testované a používané jedným z najlepších v odbore.

 

Produkty Shell, ktoré používa Ferrari
Shell plní úlohu dodávateľa paliva Shell V-Power, motorového oleja Shell Helix, špeciálne vyvinutého plastického maziva Shell Gadus a hydraulickej kvapaliny Shell Tellus. Tieto produkty boli využité v závodnom vozidle F1 2012.

 

Benefity pre vozidlá Ferrari

  • Plastické mazivo Shell Gadus
  • Plastické mazivá Shell chránia pohyblivé časti silných závodných vozidiel Ferrari, najmä vysokorýchlostné komponenty pracujúce pri vyšších teplotách ako je obvyklé.
  • Plastické mazivo Shell Gadus sa vo vozidle F2012 formuly 1 používa pre tripodové kĺby hnacieho hriadeľa a tiež vo valivých ložiskách, v ktorých hnací hriadeľ beží. Ferrari vyžaduje, aby pohyblivé mechanické časti boli ľahké a pracovali na maximálny výkon pri súčasnom zachovaní ich celistvosti v extrémnom zaťažení a teple. Oblasť hnacieho ústrojenstva je miestom, v ktorom pri Ferrari v úzkej spolupráci so Shell našli drobné, ale významné úspory.
  • Plastické mazivo Shell Gadus poskytuje motorom Ferrari nielen zaručenú kvalitu, ale taktiež ťaží z vývojového programu, vďaka ktorému Ferrari hľadá spôsoby, ako znížiť spotrebu paliva v budúcnosti.

 

Hydraulická kvapalina Shell Tellus
Shell úzko spolupracuje so Scuderia Ferrari na vývoji optimálnej hydraulickej kvapaliny pre unikátne prostredie formule 1.
Na mieru šitá hydraulická kvapalina Shell Tellus sa používa pre hydraulické systémy vozidiel F2012, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu pri práci mnohých životne dôležitých systémov vozidla a musia zaistiť ich stopercentnú spoľahlivosť.
Ferrari tiež používa Shell Tellus vo všetkých svojich hydraulických systémoch vo výrobnom závode v Maranelle.
Shell Tellus poskytuje istotu, že všetky funkčné prvky pracujú na najvyššej úrovni efektívnosti.

 

História

 

20. a 30. roky 20. storočia

Začiatok zvláštneho vzťahu. V roku 1924 Shell poskytuje palivo a mazivá pre nádejného mladého vodiča Alfy Corse menom Enzo Ferrari. O päť rokov neskôr, keď Enzo opustí súťaž na plný úväzok, aby založil pretekársky tím Grand Prix Alfa Romeo, je rozhodnutý, že Shell pôjde s ním. Poháňaný palivom Shell Dynamin a motorovými olejmi Shell, tím vyhráva každé veľké podujatie v Európe a Afrike, ako aj Vanderbilt Cup v Amerike.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-50-24.png

1947

Vzpínajúci sa kôň a inauguračné víťazstvo. Prvý automobil nesúci meno Ferrari, 125 S, vychádza z továrne v Maranelle s palivami a mazivami Shell vo vnútri. Na aute je aj dnes už legendárny emblém vzpínajúceho sa koňa, ktorý Enzo prijal na počesť rodinného priateľa a vysoko vyznamenaného talianskeho pilota z prvej svetovej vojny Francesca Baracca, ktorý ho nechal namaľovať na trup svojho lietadla. O dva roky neskôr, v roku 1949, Scuderia Ferrari prvýkrát vyhrala Le Mans 24H ako výrobca.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-51-51.png

1951

Prvé víťazstvo vo Formule 1®. Tím má len rok čakať, kým získa prvé víťazstvo vo Formule 1®. S novým 4,5-litrovým motorom a pretekárskym palivom Shell sa Scuderia Ferrari rúti na šachovnicovú vlajku na Veľkej cene Británie v Silverstone. Za volantom sedí argentínsky jazdec José Froilan Gonzalez, ktorého odmenou za víťazstvo je osobná audiencia u kráľovnej.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-54-08.png

1952

Majstri sveta Alberto Ascari sa stal prvým jazdcom, ktorý vyhral majstrovstvá sveta Formuly 1® so Scuderia Ferrari. Potom, v roku 1953, Shell-powered 500 F2 opäť vedie balík, s piatimi víťazstvami Ascariho, ktorý druhýkrát za sebou priniesol titul jazdca. V týchto dvoch sezónach tiež Scuderia Ferrari dokončila víťaznú sériu 14 víťazstiev za sebou počas dvoch sezón – rekord Formuly 1®, ktorý platí dodnes.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-55-16.png

1964

Surtees komplet dopĺňa Jazdec Scuderie Ferrari a bývalý motocyklový pretekár John Surtees vyhráva Majstrovstvá sveta Formuly 1® a stáva sa prvým človekom, ktorý dosiahol svetové tituly na dvoch aj štyroch kolesách. Scuderia Ferrari vyhráva aj Majstrovstvá konštruktérov.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-56-29.png

1996

Späť na trať Po dočasnej prestávke v 70. a 80. rokoch Shell a Scuderia Ferrari obnovili naše technické partnerstvo – s ešte lepšími výsledkami! Poháňaný ľahšími, vysoko horľavými palivami a so skvelým Michaelom Schumacherom na sedadle vodiča, nevídaný úspech je hneď za rohom. Vďaka našim inováciám a poznatkom zo spolupráce so Scuderia Ferrari sa nám v roku 1998 podarilo uviesť na trh Shell V-Power. Náš prémiový benzín bol a stále je dostupný zákazníkom na celom svete a dnes obsahuje 99 % rovnakých typov zlúčenín ako pretekárske palivo používané Scuderia Ferrari na trati.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-57-42.png

2000

Opäť šampióni -Rozhodujúci moment v technickom partnerstve medzi Shell a Scuderia Ferrari, pretože Michael Schumacher sa stal prvým majstrom sveta jazdcov tímu po 21 rokoch. Michael si zaistil titul v pretekoch na Veľkej cene Japonska, pričom Scuderia Ferrari tiež úspešne obhajuje svoje majstrovstvo konštruktérov.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-15-59-35.png

2004

Rekordy padajú - Jedinečný Michael Schumacher a jeho Scuderia Ferrari opäť dominujú v šampionáte jazdcov a titul si pripísali už piaty rok po sebe. Jeho neuveriteľný úspech prevyšuje iba samotný tím, keďže absolvuje svoj šiesty šampionát konštruktérov za sebou.

shell-win-.png

2007

Kimi vyhráva dramatický záver - Kimi Räikkönen v jednom z najzaujímavejších záverov Formuly 1® všetkých čias vyhral šampionát jazdcov o jeden bod v poslednej Veľkej cene sezóny. Kimi, tretí fínsky jazdec, ktorý získal titul, má šachovnicovú vlajku napriek tomu, že preteky odštartoval z tretieho miesta v celkovom hodnotení svetových jazdcov Formuly 1®. Tým sa vyrovná úspechu, ktorý predtým dosiahli Giuseppe Farina v roku 1950 a Alain Prost v roku 1986.

 

kimi-raikonnen-win.png

2012

500 nie je vonku - Technické partnerstvo Shell a Scuderia Ferrari dosahuje nový míľnik na Veľkej cene Singapuru, keď spoločne oslavujeme naše 500. preteky Formuly 1®. Ide o bezprecedentný úspech označený špeciálne navrhnutým logom „Shell 500 Races“ na zadnom krídle vozidiel Fernanda Alonsa a Felipe Massu F2012.

shell-ferrari-.png

2015

Od techniky k inováciám Vzťah medzi Shell a Scuderia Ferrari je užší ako kedykoľvek predtým, keď ho rozširujeme z technického partnerstva na partnerstvo v oblasti inovácií. Shell tak súhlasí s tým, že bude poháňať tímy Scuderia Ferrari vo Formule 1® a mimo nej, a Scuderia Ferrari podporuje globálny program Shell Eco-marathon. Predĺženie nášho partnerstva tiež uznáva bezprecedentných 25 % celkového nárastu výkonu, ktorý prinášajú palivá a mazivá Shell pre pohonnú jednotku Scuderia Ferrari.

shell-ferrari-f1-.png

2017

Hlavné zisky -Ukazuje sa, že pretekárske palivo Shell V-Power a pretekárske mazivo Shell Helix Ultra sú zodpovedné za viac ako 20 % celkového zvýšenia účinnosti pohonnej jednotky Scuderia Ferrari medzi koncom sezóny 2014 a rokom 2017, čo umožňuje autám prejsť o polovicu sekundu o kolo rýchlejšie s rovnakým množstvom paliva.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-16-07-11.png

2018

Ešte raz zvýšenie výkonu - O rok neskôr 21 % zlepšenia času na kolo Scuderia Ferrari 2018 dosiahli Shell V-Power a Shell Helix Ultra. Obe tieto neuveriteľné štatistiky sú dôkazom 21 000 človekohodín a 50 technických zamestnancov, ktoré každoročne investujeme do Innovation Partnership, aby sme Scuderii Ferrari poskytli konkurenčnú výhodu na trati.

snimka-obrazovky-2022-01-23-o-16-08-38.png

Zdroj Shell.com

ff30771ec4674e3e810725a4e265b5e5.jpg
 

saec-new.png

Ferrari-70-Anniversary-Maranello-17-1.jpg

75 rokov vzpínajúceho sa žrebca Ferrari

Zažili ste už takúto situáciu? Keď vašu prechádzku po meste za bežného denného ruchu vyruší nádherný zvuk silného motora? V tom momente máte oči a uši na stopkách, a zisťujete odkiaľ ide ten hluk a čo sa blíži. Obzriete sa, a po takmer prázdnej ceste vidíte prichádzať luxusné auto červenej farby...

2023_BMW_7_Series.jpg
Nové BMW rady 7

Začiatkom apríla predstavila mníchovská automobilka BMW najaktuálnejšiu...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.