Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

shoproku-200x200.png

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Potvrdené štyri novinky Škody pre rok 2023!

Škoda síce plánuje veľkú elektrickú budúcnosť, no aj napriek tomu, potvrdila pre rok 2023 až štyri modely so spaľovacími motormi. Momentálne práve tie patria k tým najpredávanejším a môžeme povedať, že živia túto automobilovú značku. Aj napriek rôznym problémom v poslednom období, ktoré sú pre automobilový priemysel ako obohratá platňa, plánuje Škoda do novej generácie automobilov investíciu 5,6 miliardy eur, čo je o 80% viac ako pred rokom. V roku 2023 sa tak môžeme tešiť na nové generácie modelov Superb a Kodiaq, a na facelifty modelov Kamiq a Scala! Poďme sa spolu na nich pozrieť!

Tlačová správa za rok 2022

 

Škoda ma podľa výročnej tlačovej správy za sebou menej úspešný rok 2022, ktorý však neskončil katastrofálne. Globálne dodávky vozidiel klesli o 16,7% v porovnaní s rokom 2021. Za rok 2022 sa značke podarilo predať 731 300 áut, zatiaľ čo v roku 2021 ich bolo 878 200. Vplyv na to mala čipová kríza, prepad predaja áut v Číne (-37,4%) a odchod značky z Ruska (

-79%). Najpredávanejšími modelmi Škody za rok 2022 boli Octavia (141 100 kusov), Kamiq (96 300 kusov) a Kodiaq (94 500 kusov). 

 

Škode sa však podarilo podľa tlačovej správy výrazne rásť v Indii, kde má v ponuke SUV Kushaq a sedan Slavia. Hovoríme o takmer dvojnásobnom náraste (o 127,7%). Číselne sa podarilo v roku 2021 v Indii predať 22 800 vozidiel a v roku 2022 až 51 900! Z elektromobilov sa konečne českej značke podarilo rásť modelu Enyaq IV, a to o 20%, čím v predajoch porazil Scalu.

 

Momentálne je veľmi náročné zhodnotiť či rok 2023 bude pre Škodu lepší. Napriek tomu generálny riaditeľ Klaus Zellmer verí v pozitívnejšie výsledky: „Naša spoločnosť stojí na veľmi pevných základoch, aby sme v roku 2023 úspešne pokračovali v napredovaní.“

 

Plány na rok 2023

 

Škoda, ako sme už vyššie spomenuli, pri výročnej tlačovej správe oficiálne potvrdila novú generáciu vlajkovej lode Superb a modelu Kodiaq. Tie sú na trhu už od roku 2015 (Superb) a 2016 (Kodiaq). Ako to už býva 8 rokov je priemerný životný cyklus generácie. Práve preto je očakávaným krokom, že sa dočkáme kompletne nových generácií. Okrem toho sa však v roku 2023 dočkáme aj faceliftov modelov Kamiq a Scala, čo bolo tiež oficiálne potvrdené. 

 

„V tomto roku nás čakajú sľubné novinky: nová generácia modelov Kodiaq a Superb a rovnako tak facelifty modelov Kamiq a Scala. Navyše je v plnom prúde naša e-ofenzíva. Už v roku 2026 na trh uvedieme tri nové plne elektrické modely a ďalšie budú nasledovať,“ uvádza v tlačovej správe Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto za oblasť Predaj a marketing.

 

Nový Superb

novy-superb.jpg

Nový Superb, ktorého sa pravdepodobne dočkáme v priebehu tohto roka, môžeme očakávať v prevedeniach liftback a kombi. Postavený bude na modernizovanej platforme MQB. Nakoľko ide o poslednú generáciu, ktorá bude neskôr nahradená elektrickými modelmi, očakáva sa obvyklá evolúcia v podobe vzhľadu, techniky a infotainmentu. 

 

S novým Superbom príde aj nový Volkswagen Passat, ktorý bude výlučne v prevedení kombi (sedan bol vyradený z ponuky minulého roku). Oba modely budú vyrábané vo fabrike v Bratislave. Zároveň by mal Superb trocha narásť, aby ho bolo jednoduchšie odlíšiť od Octavie. 

 

Druhá generácia Kodiaqu

druha-generacia-kodiaqu.png

Aktuálna generácia Škody Kodiaq sa predáva už od roku 2016. Podľa výročnej správy mal Kodiaq za minulý rok pokles o 4,2%. Nová generácia by mala byť úplnou novinkou. Očakáva sa nový sviežejší dizajn s výraznejšími hranami karosérie a svetlometmi. Škoda však zatiaľ viac neprezradila.

 

Spolu s novým Kodiaqom sa zároveň očakáva aj príchod novej generácie Volkswagenu Tiguan, ktorý je v súčasnej podobe na trhu rovnako dlho ako Kodiaq.  Oba modely už boli dokonca zachytené automobilovými paparazzami počas testov. Schovávali sa však pod maskovacími polepmi. Platforma MQB sa očakáva aj v prípade týchto modelov. 

 

Okrem iného sa Martin Jahn vyjadril, že v roku 2026 môžeme čakať od Škoda Auto tri nové elektromobily. O tom ale až nabudúce! Tak čo tešíte sa na novinky od známej mladoboleslavskej automobilky? Dajte nám o tom vedieť! 

 

  

 

   

nové škoda logo.jpg

shoproku2023-300x250.png

shoproku2023-970x100.png

 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

sezona-f-1-formula-2024.jpg

Začína nová sezóna F1. Čo v roku 2024 Formula 1 prinesie?

S blížiacim sa štartom nového ročníka F1 je celý svet motoršportu v očakávaní sezóny 2024. Tá štartuje už dnes a sľubuje nielen návrat legendárnych okruhov a súbojov na špičke technologického pokroku, ale snáď prinesie aj nečakané obraty, strategické majstrovstvá a rozvoj talentov, ktoré môžu...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.