Kategórie

saec-new.png

shoproku-200x200.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Olejový filter – čo by ste o ňom mali vedieť?

Olejový filter pomáha odstraňovať nečistoty z oleja motora vášho automobilu, ktoré sa môžu hromadiť v priebehu času, pretože olej udržuje váš motor čistý. Vedeli ste ako takýto olejový filter funguje a ako vybrať ten najvhodnejší? Práve na to sa dnes pozrieme.

Dôležitosť čistého motorového oleja

Čistý motorový olej je veľmi dôležitý, pretože ak by ste ho nechali po určitú dobu nefiltrovaný, mohol by sa nasýtiť malými, tvrdými časticami. Takto znečistený olej môže opotrebovať súčasti olejového čerpadla a poškodiť dosadacie plochy v motore.

 

Ako fungujú olejové filtre

Vonkajšia strana filtra je kovová plechovka s tesniacim tesnením, ktoré umožňuje pevné držanie proti dosadacej ploche motora. Základná doska plechovky drží tesnenie a je perforovaná otvormi okolo oblasti tesne vo vnútri tesnenia. Stredový otvor je zaskrutkovaný tak, aby sa spojil so zostavou olejového filtra na bloku motora. Vo vnútri plechovky je filtračný materiál, najčastejšie vyrobený zo syntetického vlákna. 

Olejové čerpadlo motora pohybuje olejom priamo do filtra, kam vstupuje z otvorov v obvode základnej dosky. Znečistený olej prechádza (tlačený pod tlakom) cez filtračné médium a späť cez stredový otvor, kde sa vracia naspäť do motora.

 

Výber správneho olejového filtra

Výber správneho olejového filtra pre vaše vozidlo je nanajvýš dôležitý. Väčšina olejových filtrov vyzerá veľmi podobne, ale malé rozdiely vo veľkosti závitov alebo tesnení môžu určiť, či konkrétny filter bude na vašom vozidle fungovať alebo nie. Najlepším spôsobom, ako zistiť, ktorý olejový filter potrebujete, je prečítať si príručku od vozidla alebo vyhľadať katalóg náhradných dielov. Pri použití nesprávneho filtra môže dôjsť k úniku oleja z motora, čo by mohlo viesť k vážnemu poškodeniu motora.

 

Ako často meniť olejový filter? 

Pre zachovanie požadovaných vlastností olejového filtra a na plnenie svojej funkcie je potrebné ho meniť pri každej výmene motorového oleja

 

Bezkonkurenčnú ponuku olejových filtrov nájdete jedine u nás!

olejovy filter.jpg

shoproku-300x250.png

shoproku-970x100.png

 

saec-new.png

ff30771ec4674e3e810725a4e265b5e5.jpg

Shell a jeho spolupráca s Ferrari

Technické partnerstvo Shell a Ferrari má svoje korene v závodnom tíme Scuderia Ferrari v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Dnes je táto spolupráca jedným z najkomplexnejších partnerstiev v súčasnom motoršporte. Spolupráca s tímom Scuderia Ferrari na širokej škále projektov umožňuje...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.