Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

shoproku-200x200.png

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Lamborghini Huracán Sterrato, posledný model so spaľovacím motorom

Známa talianska automobilka môže rok 2022 hodnotiť veľmi pozitívne. Aj napriek všetkým možným krízam, ktoré postihli automobilový priemysel, mala značka v tomto roku výborné predajné výsledky. Momentálne sa v Lamborghini chystajú na prechod na kompletnú elektrifikáciu všetkých svojich modelov. S tým zároveň súvisia aj prípravy na predstavenie posledného modelu so spaľovacím motorom, ktorého by sme sa mali dočkať v decembri. Pripravte sa na atraktívny offroad Lamborghini Huracán Sterrato!

Úspešný rok 2022

 

Automobilka Lamborghini môže už teraz pred koncom roka 2022, hodnotiť tento rok ako rekordne najúspešnejší v histórii spoločnosti. Dodávky od januára do konca septembra dosiahli 7 430 kusov. Je to nárast o neuveriteľných 8% oproti roku 2021 v podobnom období! Talianskej automobilke sa darilo vo všetkých mikroregiónoch na svete, najviac však predaje vzrástli v Japonsku. Za prvých deväť mesiacov obrat dosiahol 1,93 miliardy eur, čo je o 30,1% viac ako za podobné obdobie v roku 2021. Prevádzkový zisk pritom vzrástol na 570 miliónov eur (nárast o 68,5%).

 

Stephan Winkelmann, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Automobili Lamborghini, uviedol: „Tieto neustále rastúce čísla ukazujú, aké silné je dnes Lamborghini. Máme portfólio objednávok, ktoré už pokrýva prvý štvrťrok 2024, a to nám umožňuje pracovať s pokojom a premyslene sa pozerať dopredu na výzvy, ktorým budeme čeliť v budúcnosti, ako je napríklad prvý krok smerom k hybridizácii od roku 2023.“

 

Paolo Poma, výkonný riaditeľ a finančný riaditeľ Automobili Lamborghini, dodal: „Súčasná situácia je naďalej poznačená nestabilitou makroekonomických premenných, pričom spoločnosť prejavuje svoju odolnosť prostredníctvom rastu všetkých hlavných obchodných a finančných ukazovateľov. Očakávame, že finančný rok uzavrieme lepšie ako kedykoľvek predtým.“

 

Predstavenie rozlúčkového Lamborghini Huracán Sterrato

 

Talianska automobilka ma v pláne hybridizovať svoje modelové portfólio do roku 2024. Ešte predtým však plánuje predstavenie posledného modelu so spaľovacím motorom, s označením Lamborghini Huracán Sterrato. Odhalenie automobilu je v pláne na veľtrhu moderného a súčasného umenia Art Basel, ktorý sa koná 1.-3. decembra v americkom Miami. Predpokladá sa, že Lamborghini ukáže novinku ešte pred predstavením online. 

 

Modelová rada s označením Sterrato začala už v roku 2019. Automobilka vtedy predstavila koncept superšportu s terénnymi ambíciami, ktorý mal zvýšený podvozok o 47 mm a rozchod kolies bol rozšírený o 30 mm. Nájazdové uhly vpredu a vzadu boli zväčšené o 1, respektíve o 6,5 stupňa. Novinkou tiež boli hliníkové ochranné pláty podvozku, upravený bodykit a interiér bol doplnený o bezpečnostný rám, hliníkové panely na podlahe a karbónové sedačky. 

lamborghini-huracan-sterrato-posledny-model-so-spalovacim-motorom-2.jpg

Novinka, ktorá je prvá a zároveň posledná

 

Lamborghini Huracán Sterrato tak bude prvým offroadovým superšportom od známej talianskej automobilky, a zároveň jej posledným modelom so spaľovacím motorom. Novinka bude stavať práve na koncepte z roku 2019. Naznačujú to dostupné fotografie maskovaného automobilu, z ktorých môžeme vyčítať prídavné predné LED svetlá, plastové lemy blatníkov, pozdĺžne strešné nosiče a dokonca strešný nasávací otvor vzduchu pre motor.  

 

Momentálne však o novinke viac nevieme. Lamborghini si všetko dôležité necháva až na samotné predstavenie v decembri. V prípade interiéru sa však neočakávajú výraznejšie zmeny oproti štandardnému Huracánu. Zmenou môže prejsť materiál čalúnenia, ktorý by mohol byť odolnejší.

 

Asi najčastejšou otázkou určite je, akú pohonnú jednotku nájdeme v novinke pod kapotou. Zatiaľ je táto informácia neznáma, no predpokladá sa atmosféricky plnený 5,2 litrový V10. Výkon je tiež zatiaľ neznámy, no očakáva sa, že pôjde o viac ako 630 koní, ktoré momentálne ponúka model Huracán Evo. Zároveň sa očakáva 7-stupňová dvojspojková prevodovka a pohon všetkých kolies, tak aby vozidlo mohlo jazdiť v teréne. 

 

Lamborghini Huracán Sterrato a konkurencia

 

Na všetky tie najdôležitejšie informácie si ešte budeme musieť pár týždňov počkať. Predpokladá sa, že nové Lamborghini Huracán Sterrato bude jednoznačne hlavným konkurentom pre Porsche 911 Dakar, ktoré má byť ďalším offroad superšportom. Porsche 911 Dakar bolo predstavené včera, o ňom viac až nabudúce.

 

Dajte nám vedieť čo hovoríte na nové Lambo prestížnej talianskej značky s logom zúrivého býka! Čakáme na vaše komentáre na našich sociálnych sieťach.

Lamborghini Huracán Sterrato, posledný model so spaľovacím motorom 1.jpg

shoproku2023-300x250.png

shoproku2023-970x100.png

 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

sezona-f-1-formula-2024.jpg

Začína nová sezóna F1. Čo v roku 2024 Formula 1 prinesie?

S blížiacim sa štartom nového ročníka F1 je celý svet motoršportu v očakávaní sezóny 2024. Tá štartuje už dnes a sľubuje nielen návrat legendárnych okruhov a súbojov na špičke technologického pokroku, ale snáď prinesie aj nečakané obraty, strategické majstrovstvá a rozvoj talentov, ktoré môžu...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.