Leto začína v plnom prúde a preto sa postarajte o vaše vozidlo. Radi vám s tým pomôžeme!

Kategórie

ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

ikonky-kvalita-finalista-auto-moto-61ceca37.png

saec-new.png

Hydraulický filter a jeho funkcia

Hydraulické filtre sú neoddeliteľnou a veľmi dôležitou súčasťou hydraulických systémov. Ich úlohou je zabrániť znečisteniu hydraulickej kvapaliny pevnými nečistotami alebo inými látkami, ktoré môžu spôsobiť poškodenie. K ich vytváraniu dochádza počas samotnej práce (trením jednotlivých častí) alebo sa dostanú do systému z externého prostredia. Kvalitná filtrácia je základom pre spoľahlivý a dobre fungujúci hydraulický systém.

Hydraulické filtre v autách

V automobilovej hydraulike sa využívajú hydraulické filtre pri posilňovači riadenia, brzdovom systéme alebo pri automatickej prevodovke. Ich úlohou je prečisťovať špeciálnu olejovú kvapalinu, ktorej hovoríme hydraulický olej. Ide o minerálne oleje, ktoré prechádzajú sústavou rúrok v systéme. Filter sa nachádza priamo za nádržou hydraulického oleja a automaticky zachytáva všetky nežiaduce častice a nečistoty. Chráni tak systéme pred znečistením a zanesením. 

 

Konštrukcia a práca hydraulického filtra

Väčšina hydraulických filtrov sú valcové zariadenia s otvormi pre vstup a výstup hydraulickej tekutiny na opačných stranách filtra. Kvapalina je typicky smerovaná cez kanály v kryte filtra a prechádza cez filtračné médium. Médium zhromažďuje nečistoty a vyčistená tekutina prechádza centrálnym kanálom medzi filtračným médiom, čím sa dostáva na výstup. Kontaminanty zostávajú uviaznuté vo filtračnom médiu. 

 

Výmena hydraulického filtra

Pre dlhú životnosť a dobre fungujúci hydraulický systém v aute je potrebné filtre pravidelne čistiť alebo vymieňať. Ak údržbe nevenujete pozornosť môže dôjsť k jeho zablokovaniu a hydraulický olej sa nedostane do systému, čo môže spôsobiť značné problémy.

 

Každý výrobca si určuje presnú dobu výmeny filtrov sám. Je potrebné sa týmito odporúčaniami riadiť. V prípade ak s týmto úkonom nemáte skúsenosti, nie je na škodu obrátiť sa na svojho mechanika v servise, ktorý výmenu spraví v rámci bežnej údržby. Ak máte problémy s akýmkoľvek hydraulickým systémom odporúčame najprv skontrolovať samotný hydraulický filter, pretože najčastejšou vadou je jeho nadmerné zanesenie. 

 

Ak hľadáte kvalitné hydraulické filtre akéhokoľvek druhu pre vaše auto, u nás si ich môžete objednať online a za najlepšie ceny! 

 

 

md-1217-p6_fig1_primary-feature-item.jpg
 

saec-new.png             ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

 

 

 

1658817697.jpg

Česká polícia bude jazdiť na lukratívnom voze za cenu škodovky

Policajný zbor Slovenskej republiky najčastejšie využíva pri služobných operáciách vozidlá značiek Volkswagen, Škoda či Kia. Nejde však len o známe modely Ceed, Octavia alebo Golf. Naša polícia má po ruke aj výkonnejšie vozidlá ako napríklad Superb, Passat, Audi RS Q3, BMW 340i či Mercedes-Benz...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.