Kategórie

saec-new.png

shoproku-200x200.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Dajte si pozor na falošné motorové oleje

Pri výmene motorového oleja ste sa už určite mnohokrát rozhodovali, akú značku oleja zvoliť. Vo väčšine prípadov hrá pri rozhodovaní veľmi dôležitý faktor a tým je cena motorového oleja. Na internete nájdete množstvo značkových olejov za smiešne ceny, no práve na tie si treba dať pozor. My sa dnes pozrieme na to, prečo sa vyhnúť falošným motorovým olejom.

Čo sa stane pri použití falošného oleja? 

Pri použití falošného oleja ( taktiež starého a nesprávneho oleja ) sa vo vnútri motora začnú procesy, ktoré môžu vážne poškodiť motor vášho vozidla. Pokiaľ sa v oleji nenachádzajú špeciálne prísady, tak sa môžu vo ventilovom rozvode alebo v olejovej vani začať vytvárať tmavosivé kaly. Tie dokážu zalepiť olejový filter či mazacie kanáliky. Následne dochádza k nedostatočnému mazaniu motora, jeho prehriatiu až k trvalému poškodeniu. 

 

Ako rozlíšiť originál od falošného oleja? 

Existuje niekoľko ukazovateľov, vďaka ktorým možno rozoznať originálny motorový olej od toho falošného: 

  • Podozrivá cena – najväčším ukazovateľom je práve podozrivá cena. Ak nájdete na internete značkový olej za nízku, až podozrivú cenu, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o falošný olej. Takýmto olejom sa vyhnite a kupujte vždy len od overeného predajcu. 
  • Dvojitá etiketa – ďalším dobrým ukazovateľom môže byť dvojitá etiketa. Originálne motorové oleje majú totiž dvojitú etiketu a to z dôvodu popisu produktu v rôznych jazykoch. Falošné motorové oleje zvyknú mať len jednu etiketu. 
  • Chyby na etikete – veľmi dobré je taktiež pozorne čítať etikety na motorových olejoch. Pri falošných motoroch je na nich možné badať rôzne chyby, ako napríklad poprehadzované údaje parametrov alebo nezmyselné informácie. 

 

Ako kúpiť originálny olej?

Oleje kupujte výhradne z overených zdrojov. FIRMA ERING s.r.o. - internetový obchod www.filtreaoleje.sk je oficiálny distribútor viacerých značiek olejov pre Slovenský trh. Tam kde nefigurujeme ako distribútor kupujeme oleje napriamo od distribútora aby sme mali 100% garanciu originality produktu. Dokážeme tak garantovať originalitu produktov.

 

Pozor si dávajte aj na servis, v ktorom si dáte vymeniť olej. Existujú servisy, ktoré prehlasujú, že používajú značkové motorové oleje ako Castrol, či Shell, no v skutočnosti dávajú do motorov ich lacnú napodobeninu. 

falosne motorove oleje.jpg

shoproku-300x250.png

shoproku-970x100.png

 

saec-new.png

ff30771ec4674e3e810725a4e265b5e5.jpg

Shell a jeho spolupráca s Ferrari

Technické partnerstvo Shell a Ferrari má svoje korene v závodnom tíme Scuderia Ferrari v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Dnes je táto spolupráca jedným z najkomplexnejších partnerstiev v súčasnom motoršporte. Spolupráca s tímom Scuderia Ferrari na širokej škále projektov umožňuje...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.