Vaše vozidlo volá po našich produktoch? Odkryte tajné ingrediencie pre maximálny výkon!

Kategórie

 

shop-roku-02.png

shop-roku-01.png

saec-new.png

Česká polícia bude jazdiť na lukratívnom voze za cenu škodovky

Policajný zbor Slovenskej republiky najčastejšie využíva pri služobných operáciách vozidlá značiek Volkswagen, Škoda či Kia. Nejde však len o známe modely Ceed, Octavia alebo Golf. Naša polícia má po ruke aj výkonnejšie vozidlá ako napríklad Superb, Passat, Audi RS Q3, BMW 340i či Mercedes-Benz C400. Tieto modely využíva tzv. diaľničná Kobra a väčšinou ide o neoznačené a civilne pôsobiace vozy. Pomyslíte si, že na športovejšie automobily nie je polícia adekvátne vybavená, a že tej napríklad v Dubaji nemôže konkurovať? Máte pravdu! To však nemôžme povedať o českom policajnom zbore, ktorý rozšíril svoj vozový park o desať vozov novej generácie BMW 540i xDrive Touring ale aj o jednu zaujímavú špecialitu! A tá veru Dubajskej polícii konkurovať môže!

Ferrari 458 Italia

Nie, fotky ktoré vidíte nie sú ani vtipom, ani úpravou vo photoshope. Česká polícia do svojho vozového parku naozaj získala Ferrari 458 Italia (model sa vyrábal v rokoch 2009 až 2016), čo jej povoľuje zákon o výnosoch z trestnej činnosti. Konkrétne auto zabavili páchateľom, ktorí ho využívali na daňovú trestnú činnosť ešte v roku 2012. Samotné vozidlo s výkonom 570 koní malo najazdených necelých 2000 kilometrov!

 

Využitie špeciálu v radoch českej polície

Po nutných úpravách v hodnote 13 000 eur chce česká polícia Ferrari 458 využívať na špeciálne účely (boj s medzinárodnými ilegálnymi závodmi, dozor pri tuningových zrazoch či pátranie po odcudzených autách), o čom aj širokú verejnosť informoval Jakub Vinčálek z tlačového oddelenia Polície ČR.

 

„Vozidlo bude slúžiť celorepublikovému útvaru a rátame s jeho nasadením proti tým najagresívnejším pirátom českých ciest. Jeho potenciál môžeme využiť aj pri prenasledovaní odcudzených vozidiel, ktoré cez naše územie prechádzajú do susedných krajín," uviedol riaditeľ služby dopravnej polície Jiří Zlý.

 

Novinka v radoch polície je len jedným z mnohých vozidiel, ktoré každým rokom Polícia ČR zaistí ako majetok pochádzajúci z trestnej činnosti. „Vďaka výbornej práci našich kriminalistov nás toto vozidlo stálo menej ako kúpa nového auta Škoda Scala, tj. niečo málo cez 300.000 korún," uvádza polícia v tlačovej správe.

 

Daňoví poplatníci budú musieť platiť aj ďalšie náklady spojené s prevádzkou a ďalším servisom, čo určite nebude lacné. Len samotná výmena karbónovo-keramických kotúčov a brzdového obloženia vychádza v Českej republike podľa serveru Novinky na 16 300 až 20 300 eur! Všetko závisí od správania hliadky k vozidlu.

 

Vybavenie služobného vozidla

Nové Ferrari, ktorého maximálna rýchlosť je 326 km/h, získalo štandardnú policajnú striebornú farbu, nevie sa však či ide o prelakovanie červenej alebo len o fóliu. Ďalšou výbavou je kamerový systém, rádiostanica, špeciálne výstražné svetlo ako aj pištoľový merač rýchlosti.   

 

Zaisťovanie majetku z trestnej činnosti sa podľa námestníka policajného prezidenta pre Službu kriminálnej polície a vyšetrovania (SKPV) Tomáša Kubíka českej polícii darí, a to najmä v krajoch. Hodnota zabaveného majetku dosahuje podľa neho niekoľko miliárd českých korún ročne, v roku 2021 napríklad zabavili 900 vozidiel. „Iba za uplynulý rok sme takto zaistili majetok v hodnote necelých sedem miliárd korún a osobne som presvedčený, že v budúcnosti budeme podobne efektívni," povedal Tomáš Kubík. Podľa českej polície podobné vozidlá využívajú bezpečnostné zbory v Taliansku, Nemecku či vo Veľkej Británii. 

 

A čo polícia na Slovensku?

Slovenská polícia zabavené automobily z kriminálnej činnosti nepoužíva. Mohla by si vyberať z rôznych značiek, dokonca má podobné Ferrari ako česká polícia. Dozor nad týmto vozidlom, v hodnote 144 000 eur, má Úrad pre správu zaisteného majetku. Ferrari 458 bolo zaistené na príkaz prokurátora obvinenej osobe. Nemôžu ho však použiť a na vozidle nesmie vzniknúť žiadna škoda ani ujma. Dokonca sa náš policajný zbor o vozidlo musí starať tak aby neklesla jeho hodnota. 

 

Je dovolené ho predať, len ak s tým bude súhlasiť majiteľ a prokurátor. V prípade, že by hodnota auta klesla, úrad ho môže predať aj bez súhlasu majiteľa (išlo by o dražbu). Úrad vznikol minulého roku v auguste a za ten čas sa podarilo zaistiť 91 automobilov a 14 nákladiakov (napríklad aj BMW X7). Ak sa obvinená osoba dostane na slobodu musí dostať svoje auto naspäť alebo peniaze v jeho hodnote. V prípade právoplatného rozsudku sa zabavené vozidlo stáva majetkom štátu a úrad ho následne posúva okresným úradom. Až v tomto prípade si vie naša polícia spraviť napríklad aj Ferrari policajné auto.

 

A čo hovoríte vy na krok českej polície a na fungovanie našich zákonov a nariadení, ktoré nášmu policajnému zboru nedovoľujú vylepšiť svoj vozový park po vzore Dubaja? Zanechajte nám komentár!

 

 

1658817697.jpg
 

saec-new.pngshop-roku-01.png             shop-roku-02.png

 

 

autoumyvarka-s-kefami-alebo-rucne-umytie-auta.jpg

Je lepšia autoumyvárka s kefami alebo ručné umytie auta?

Žijeme v dobe, kedy je presun autom niekedy nevyhnutným spôsobom dopravy. To so sebou prináša aj nároky na starostlivosť o jeho vzhľad, vrátane vonkajšieho umývania. V tomto ohľade máte na výber tri možnosti a to umytie na automatickej umyvárke s kefami, ručné umývanie v boxe alebo ručné umývanie...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS