Pripravte sa s nami do nového roka. Sme tu pre vás a preto neváhajte s objednávkou :)

Kategórie

shoproku2022-200x200.png

ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

ikonky-kvalita-finalista-auto-moto-61ceca37.png

saec-new.png

AutoBest 2023. Poznáme finalistov!

Pomaly sa nám blíži záver roka 2022, ktorý sa pre automobilový svet niesol v znamení rôznych kríz a negatívnych udalostí. Ako každý koniec roka automobilové značky hodnotia svoje predaje a nastavujú stratégiu na nasledujúci rok. Na hodnotenie toho najlepšieho vozidla slúži prestížna anketa AutoBest, ktorá vyhodnocuje najlepší pomer ceny a ponúkanej hodnoty. Porota zložená z 31 členov ohlásila šiestich finalistov, ktorí budú súťažiť o cenu Best Buy Car of Europe. Ostatné ocenenia z ďalších podkategórii už boli rozdané. Poďte sa spolu s nami pozrieť kto získal hodnotenie v podkategóriách a kto sa dostal do veľkého finále!

AutoBest 2023

 

Samotná organizácia AutoBest bola vytvorená ešte v roku 2001 s revolučným konceptom hľadania Best Buy Car dostupného na európskom trhu. V priebehu rokov sa stala najvýznamnejšou a najreprezentatívnejšou anketou pre automobilový svet v Európe. Aby sa auto stalo víťazom ankety musí byť úspešné v hodnoteniach najdôležitejších kritérií, ktorými sú cena, spotreba paliva, komfort, servisná sieť, dostupnosť náhradných dielov a celková univerzálnosť. Cieľom je tak vybrať najvýhodnejšiu kúpu roka pre široké masy a bežných motoristov. 

 

Do finále sa v 22. ročníku ankety AutoBest 2023 dostali Dacia Jogger, Honda Civic, Opel Astra, Peugeot 308, Renault Austral a Toyota Aygo X. Finalistov bude hodnotiť 31 členná porota z 31 krajín (svoje zastúpenie má aj Slovensko), ktorá konečného víťaza vyhlási v polovici decembra. Slávnostné odovzdávanie cien sa potom uskutoční v holandskom Rotterdame v roku 2023, v termíne, ktorý bude čoskoro oznámený. 

 

Odborná porota bude finalistov hodnotiť 23. a 24. novembra v rakúskom Teesdorfe. Miestny skúšobný areál Fahrtechnik, ktorý prevádzkuje Rakúsky automobilový klub (OEAMTC), získal medzinárodné uznanie za testovanie vozidiel a vzdelávanie vodičov v mnohých oblastiach. Minuloročným víťazom prestížnej ankety AutoBest za rok 2022 je Seat Leon. 

 

Víťazi podkategórii AutoBest 2023

 

Porota zvolila Daciu za víťaza  ocenenia COMPANYBEST 2023. Toto prestížne ocenenie získala Dacia za jej vynikajúce výsledky na trhu a vynikajúce hodnotenia zákazníkov v celej Európe. Napriek pandémii a problémom s obmedzeným dodávateľským reťazcom je Dacia jednou z mála značiek s pozoruhodným nárastom na európskych trhoch, čo dokazuje vhodnosť a relevantnosť jej modelov. Modely Duster a Sandero si udržali stálu prítomnosť v 10 najpredávanejších modeloch na európskom maloobchodnom trhu.

 

Artur Martins sa stal novým  účastníkom Siene slávy MANBEST 2023. Muž, ktorý stojí za transformáciou značky Kia a jej novým globálnym imidžom, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V automobilke Kia pomáhal rozvíjať pôsobenie značky v Európe. Po úspechu sa rozhodol zohrávať ústrednú úlohu v globálnej stratégii a v rastových ambíciách spoločnosti Kia, ktorá prijíma trendovú výzvu elektrifikácie.

 

Novým  členom Siene slávy DESIGNBEST 2023 sa stal Jean-Pierre Ploué , hlavný dizajnér spoločnosti Stellantis. Celú svoju kariéru vybudoval v automobilovom priemysle a pracoval pre viaceré značky vrátane Renault, Volkswagen, Ford, Citroën, Peugeot a DS Automobiles. Ploué nastúpil do skupiny Groupe PSA v roku 2000 a následne zastával pozíciu riaditeľa dizajnu Citroën, kde navrhoval mnoho modelov a konceptov. V roku 2008 sa stal vedúcim dizajnu pre celú skupinu Groupe PSA. Následne v roku 2010 bol vymenovaný za Chief Design & Creative Strategy Officer. Pod plejádou značiek v Stellantis teraz Ploué pôsobí ako hlavný dizajnér a prispieva k budúcim dizajnom značiek Abarth, Alfa Romeo, Citroën, DS Automobiles, Fiat Europe, Lancia, Opel, Peugeot a Vauxhall. 

 

Ocenenie  SMARTBEST 2023  získal  operačný systém Android Automotive v Renault Austral s integrovanými službami Google.  Francúzsky výrobca prevzal platformu Android Automotive OS a skombinoval ju so svojimi odbornými znalosťami v oblasti softvéru, aby sprístupnil štandardný nový infotainment bežným kupujúcim automobilov. Pravdepodobne ide o najlepšie prepojené auto dostupné v Európe. 

 

V kategórii  SAFETYBEST 2023 porota udelila ocenenie  pre Lidar systém od firmy Valeo. Škoda Scala bola prvým automobilom s Lidarom na svete. Spoločnosť Valeo zostáva popredným dodávateľom tejto technológie. Lidar je nevyhnutný pre autonómnu jazdu úrovne 3 a vyššej. Jednoducho povedané, technológia Lidar dokáže „vidieť“ to, čo ľudské oči (alebo kamery) nedokážu.  

 

Ocenenie  SPORTBEST 2023 získala  Jutta  Kleinschmidt , ktorá dosiahla niekoľko míľnikov v motoristickom športe. Bola vedúcou pretekárkou na prestížnej Rallye Dakar a stala sa prvou ženou, ktorá v roku 2001 získala celkové víťazstvo na vozidle Mitsubishi Pajero. Kleinschmidt tiež dosiahla celkové druhé miesto v roku 2002 a tretie v rokoch 1999 a 2005. Do tohto roku zostáva aktívna v sérii Extreme E ako závodná pilotka Abt Cupra. 

 

Ktorý zo šiestich vyhlásených finalistov by si podľa vás najviac zaslúžil získať prestížne hodnotenie pre rok 2023? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnych sieťach.

AutoBest 2023. Poznáme finalistov!.png

shoproku2022-300x250.png

shoproku2022-970x100.png

 

saec-new.png             ikonky-kvalita-vitaz-autodoplnky-e7314114.png

 

 

Výmena autobatérie? S týmto návodom to zvládnete sami.png

Výmena autobatérie? S týmto návodom to zvládnete sami

Autobatérie majú životnosť približne 4-6 rokov. Ak spozorujete, že na vašom aute slabšie svietia svetlá alebo máte problém naštartovať na prvý krát, a nabitie autobatérie vám nepomáha, je pravdepodobne ten správny čas na výmenu starej za novú. V prípade nového auta výmenu autobatérie vo vlastnej...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.