Kategórie

saec-new.png

shoproku-200x200.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

Aká je životnosť motorového oleja?

Pokiaľ si niečo kúpite a môže to byť čokoľvek, určite vás zaujíma celková životnosť produktu. Inak to nie je ani u motorových olejov. Je veľmi dôležité poznať životnosť motorového oleja, aby ste ho vedeli včas vymeniť a tým zas predĺžiť celkovú životnosť vášho motora. Od čoho závisí životnosť motorového oleja a kedy možno povedať, že olej už nie je vyhovujúci?

Na začiatok sa pozrieme na to, čo má vplyv na životnosť motorového oleja:

 

Kvalitný motorový olej

Životnosť motorového oleja môžete ovplyvniť už pri jeho kúpe. Ak chcete, aby vám olej čosi vydržal, tak kupujte produkty len od overených výrobcov. Rôzne napodobeniny motorových olejov sa vám rozhodne neoplatia i keď sú lacnejšie. Nielenže takmer nič nevydržia, môžete si natrvalo poškodiť motor vozidla. Nezabúdajte že u nás máte garanciu originality olejov.

 

Štýl jazdy

Svojim štýlom jazdy viete výrazne predĺžiť alebo naopak skrátiť životnosť motorového oleja. V priemere vydrží motorový olej interval približne 15 000 kilometrov. Pokiaľ jazdíte hlavne v meste a na krátke vzdialenosti, tak sa životnosť znižuje na interval 12 000 kilometrov. Naopak, ak jazdíte výlučne dlhé trasy po diaľniciach, viete v niektorých prípadoch interval predĺžiť až na 20 000 kilometrov.

 

Aditíva

Je pravda, že niektoré aditíva vedia predĺžiť životnosť motora a vylepšiť tak viskozitné vlastnosti oleja. Odporúčame si pozrieť našu širokú ponuku aditív z ktorej si rozhodne vyberiete to správne aditívum.

 

Ako spoznať, že životnosť motorového oleja je na konci?

Životnosť motorového oleja je na konci, ak spozorujete tieto príznaky:

  • hlučnejší motor
  • znížený výkon
  • zápach motorových spalín
  • rozsvietená kontrolka oleja

 

V týchto prípadoch je už olej naozaj starý a je potrebné ho okamžite vymeniť. Oveľa bezpečnejšie je vymieňať ho pravidelne a preventívne. S výmenou vám radi pomôžeme 

 

vymena oleja.jpg

shoproku-300x250.png

shoproku-970x100.png

 

saec-new.png

ff30771ec4674e3e810725a4e265b5e5.jpg

Shell a jeho spolupráca s Ferrari

Technické partnerstvo Shell a Ferrari má svoje korene v závodnom tíme Scuderia Ferrari v tridsiatych rokoch dvadsiateho storočia. Dnes je táto spolupráca jedným z najkomplexnejších partnerstiev v súčasnom motoršporte. Spolupráca s tímom Scuderia Ferrari na širokej škále projektov umožňuje...

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.