Kategórie

saec-new.png

Informácie

Poradenstvo

+421 901 712 712

On-line chat

Začnite chatovať

Reklamácie / Faktúry

+421 950 200 600


 

email.png

info@filtreaoleje.sk

van.png

Sledovanie zásielky

 

6 tipov pri údržbe auta v zimnom období

Zima sa blíži a s tým súvisí aj vyššia pozornosť vášmu autu. Predsa len údržba vozidla v zime si vyžaduje viac času ako v lete a je potrebné myslieť na viacero vecí. V tomto článku vám prinášame 6 tipov pri údržbe auta v zimnom období. Poďme sa na ne pozrieť!

1. Prevencia proti hrdzi

Sneh a ľad sú nebezpečné – a nemáme na mysli len jazdné podmienky. Rozpúšťadlá, ktoré sa dostávajú na vozovky počas nepriaznivého počasia, môžu zožierať rám, brzdové vedenia a panely karosérie vášho vozidla.

Ak musíte jazdiť počas nepriaznivého počasia a viete, že na ceste sú úpravy, určite čo najskôr opláchnite podvozok svojho auta. Môžete to urobiť v autoumyvárke alebo doma so záhradnou hadicou, ale je dôležité čo najskôr zmyť tieto chemikálie a soli.

Aby ste predišli predčasnému hrdzaveniu, môžete si na auto nainštalovať aj elektronické zariadenie na prevenciu korózie. Toto zariadenie posiela malý elektrický prúd cez rám vášho vozidla, niekedy v spojení so špeciálnymi nátermi, aby sa zabránilo hrdzaveniu. 

 

Radi vás nato pripravíme 

 

2. Často kontrolujte tlak v pneumatikách.

Kolísanie teplôt môže znamenať zmeny v tlaku v pneumatikách, čo môže viesť k poškodeniu pneumatiky, zlej kontrole jazdy a vyššej spotrebe paliva. V návode na obsluhu nájdete odporúčaný tlak v pneumatikách vášho vozidla. Pravidelne tak merajte tlak pneumatikách, aby ste sa uistili, že sa s ním zhodujú.

 

3. Vymeňte pneumatiky

Mať sadu pneumatík špeciálne na zimné jazdenie je samozrejmosťou a v našich zemepisných šírkach si bez zimných pneumatík neporadíte. Na letných by ste v zime totiž ďaleko nezašli. Zimné pneumatiky vám dávajú vyššiu bezpečnosť na klzkých vozovkách, lepšiu priľnavosť k vozovke a vyššiu stabilitu vozidla v zákrutách. 

Výmenu pneumatík by ste tak nemali odkladať a prezuť už vtedy, keď sa objavia prvé mrazy. Hovorí sa, že ak teplota klesne pod 7 stupňov celzia, mali by ste jazdiť na zimných pneumatikách. Nielenže zvyšujete svoju bezpečnosť na cestách, ale takto sa môžete vyhnúť nemalej pokute. 

Pokiaľ by ste v zimnom období jazdili na letných pneumatikách s malým dezénom, policajti vám môžu uštedriť pokutu. Pamätajte taktiež na to, že v určitých krajinách je povinné mať zimné pneumatiky v určitom období bez ohľadu na vonkajšie teploty. 

 

4. Neotvárajte okná pri mrazoch

Pred stiahnutím okien počkajte aspoň 30 minút, kým sa vaše auto zohreje. Za tento čas nastane rozmrznutie vody nahromadenej v tesnení okien a mechanických častiach vašich dverí. Ak sa pred stiahnutím okien nenechá rozmraziť, môže to spôsobiť poškodenie vášho auta. 

 

5. Pri prvom náznaku snehu vymeňte stierače predného skla

Keď sa prvýkrát zatiahne a začne snežiť, vyrazte von a vymeňte stierače predného skla na svojom aute. Možno ich budete potrebovať, aby ste zostali v bezpečí počas neočakávanej snehovej búrky, alebo keď okolo vás prejde odhŕňač frkne na vaše čelné sklo hromadu špinavého snehu. 

Stierače je dobré meniť aspoň raz ročne a to práve na jeseň, keď sa blíži zima. V letnom období nie sú tak využívané a namáhané, ako práve v zime. 

 

6. Vykonajte komplexnú zimnú údržbu vášho auta

Ešte predtým, než udrú silné mrazy a začne snežiť, mali by ste vykonať komplexnú údržbu vášho auta a pripraviť ho na zimu. Okrem vyššie spomínaných vecí nezabudnite prepláchnuť kanáliky do ostrekovačov a naliať do nádrže nemrznúcu zmes. 

Špeciálnu pozornosť venujte brzdám a vopred sa uistite, že sú v dobrom stave, skôr než vyrazíte na zimné cesty. V neposlednom rade nezabudnite skontrolovať batériu, pretože chladné počasie môže starú autobatériu odpísať a to i v takej situácii, v ktorej by ste to čakali najmenej. 

 

Aj s týmto vám radi pomôžeme 

 

zimne obdobie.jpg .jpg
 

saec-new.png

vyber baterie.png

4 najčastejšie chyby pri kúpe autobatérie

Rozhodli ste sa kúpiť novú autobatériu? V tom prípade sa vyhnite najčastejším chybám pri jej výbere. V tomto článku sa pozrieme na 4 z nich, na ktoré by ste si mali dať pozor, aby ste svoje rozhodnutie a kúpu o nejaký čas neľutovali. Poďme na to!

© Copyright 2015 ERING s.r.o. Všetky práva vyhradené. web generuje redakčný systém WEB CMS
OK, súhlasím

Príslušným nastavením vášho webového prehliadača vyjadrujete súhlas, resp. nesúhlas s využívaním cookies pri návšteve našej webovej stránky. Cookies nám pomáhajú pri zabezpečení kvalitných služieb. Zablokovanie týchto súborov môže viesť k nesprávnemu, resp. neúplnému nastaveniu parametrov fungovania niektorých služieb. Viac informácii.